Wyniki – 22-23 października 2016

Wyniki – 22-23 października 2016

CX Zolder 16 – Galeria
Wyniki 1-2 października 2016
Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Niels Albert CX / bpost bank trofee – Belgia

Mijający weekend był już prawie typowo przełajowy – dwa wyścigi i w zasadzie tyle. Prawie. Bo był kolejny “ostatni maraton mtb” sezonu, tym razem w Bytowie. Były Mistrzostwa Europy – przełajowe Masters oraz torowe. Rezultaty Polaków w słowackiej Trnavie na ME CX Masters znajdziecie tu, z kolei to co działo się na torze w Paryżu w szczegółach opisane jest m.in. na rowery.org (link).

Trzymając się MTB to warto odnotować zakończenie etapówek Brasil Ride oraz Cape Pioneer Trek.

Wracając do przełajów, to najważniejszą areną jak zawsze w sumie były kraje Beneluxu. W sobotę odbył się Niels Albert CX (UCI C2) gdzie triumfowali Wout van Aert oraz Jolien Verschueren. Niedziela to Puchar Świata w holenderskim Valkenburgu gdzie najszybsi byli Mathieu van der Poel oraz Thalita de Jong. Na 51 miejscu zameldował się Mariusz Gil, a dzień wcześniej nie ukończył wyścigu.


ŚWIAT

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym – Valkenburg, Holandia

  1. Mathieu Van Der Poel – Beobank-Corendon
  2. Wout Van Aert – Crelan-Vastgoedservice
  3. Michael Vanthourenhout – Marlux-Napoleon Games

  1. Thalita de Jong – Rabobank Liv
  2. Sophie de Boer – Kalas H. Esers Noff
  3. Sanne Cant – Enertherm Beobank

Niels Albert CX – Boom, Belgia

  1. Wout Van Aert – Crelan-Vastgoedservice
  2. Mathieu Van Der Poel – Beobank-Corendon
  3. Wietrse Bosmans – Beobank-Corendon
  • Mariusz Gil – DNF

  1. Jolien Verschueren – Young Telenet Fidea Cycling Team
  2. Ellen van Loy – Young Telenet Fidea Cycling Team
  3. Rebecca Fahringer – Amy D Foundation

Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym Masters – Trnava, Słowacja

Wyniki tu.


Brasil Ride 2016 – Brazylia

  1. Fabian Rabensteiner / Alexey Medvedev – Trek
  2. Daniel Geismayr / Jochen Kaaess – Centurion Vaude
  3. Tiago Ferreira / Roel Paulissen – Protek by Marconi

  1. Isabela Lacerda / Leticia Candido – Isa & Lele Brazilian Rockets
  2. Janet Correia / Joana Eleonora Nobrega – Endurance
  3. Maria Mrandao Tavares / Vanesssa Lessa Azevedo – Brutas

Cape Pioneer Trek 2016 – RPA

  1. Gawie Combrinck / Nico Bell – NAD Pro MTB
  2. Erik Groen / Jaroen Boelen – Team Stappenbelt Specialized
  3. Erik Kleinhans / Matt Beers – Full Sus

  1. Cherie Vale / Mariske Strauss – OMX Pro Team
  2. Leana De Jager / Catherine Williamson – Klein Karoo Ladies
  3. Hannele Steyn / Katja Steenkamp – Team CWC and BreakAway

POLSKA

Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Firmy Mexller i Viking Sport – Hucisko

Elita+U23


  1. Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (U23)
  2. Adam Żuber – Ośka Warszawa
  3. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Helman Sport

Kobiety Open


  1. Agnieszka Bacińska – MAT Atom Sobótka
  2. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy (U23)
  3. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska (Juniorka)

Junior


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  3. Maciej Stępień – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Masters I


  1. Maciej Pitach – Bike Atelier MTB Team
  2. Dawid Mijas – Browar Fortuna
  3. Piotr Morawski – Alfa Aktiv Team

Masters II


  1. Michał Bojarczak – Bliska Team Białystok
  2. Janusz Kędzierski – Baran Cycling Team
  3. Andrzej Śledziona – Scout Bike

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Mariusz Kowalczyk – Niestowarzyszony
  3. Marek Kubuszok – Bike Atelier MTB Tea

III seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym – Mikołów

Elita+U23


  1. Adam Żuber – Ośka Warszawa
  2. Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (U23)
  3. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Helman Sport

Kobiety Open


  1. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator (U23)
  2. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy (U23)
  3. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska (Juniorka)

Junior


  1. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Maciej Stępień – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Masters I


  1. Maksymilian Bieniasz – KK Tarnovia Rowerownia.com
  2. Maciej Pitach – Bike Atelier MTB Team
  3. Paweł Wiendlocha – LKUKS Pszczyna DSR Author

Masters II


  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Grzegorz Tomasiak – Sunvi D3 Mayday Team Lublin
  3. Michał Bojarczyk – Bliska Team Białystok

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Wojciech Bartolewski – Diversey Team
  3. Marek Kubuszok – Bike Atelier Team

Amator


  1. Jacek Topór – Niezrzeszony
  2. Wojciech Kowalewski – Toszek
  3. Staniszław Saczuk -Mikołów

Bytowski Maraton Rowerowy MTB – Bytów

  1. Krzysztof Krzywy – NEXUS Team
  2. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  3. Tomasz Repiński – EDF Trek Gdynia

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0