Plan na weekend 40/2016

HomeKALENDARZEuro Bike Kaczmarek Team

Plan na weekend 40/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zanim tak naprawdę dla większości z nas zacznie się weekend to zawodowcy w Europie będą już na mecie ostatniego wyścigu sezonu. Dla wielu klasyk, pozycja obowiązkowa – Roc d’Azur. W tym roku na starcie „nasz” czerwony pociąg JBG-2. A w kraju? Deszcz, chłód, gdzieniegdzie śnieg. Wrzesień nas rozpieszczał, październik przypomniał mocno o tym, że jesień nastała. Niezależnie czy w Piasecznie, czy Świeradowie, czy Rumii. Wszędzie startujący muszą się liczyć z tym, że będzie po prostu zimno. Nie bagatelizujcie tej pogody, bo potem powrót do zdrowia może zając dużo czasu…

Nadchodzący weekend to siedem imprez spod znaku MTB, w tym cztery finały, dwie nowości oraz robione trochę z rozpędu MP w enduro (zaplanowane na sierpień nie odbyły się).

Pogoda za oknem to idealny wręcz warun do rywalizacji na przełajach, choć na pewno niezmrożona ziemia była by mile widziana. Tak, w ten weekend startuje sezon przełajowy w kraju o czym przypomniał dziś m.in. Marek Konwa. W sobotę Puchar Polski w kolarstwie przełajowym w Rzeniszowie, a w niedzielę w Masłońskich koło Poraja. Nie należy się spodziewać dużej frekwencji, bo to dopiero początek i spora część błotniaków ścigać się zaczyna dopiero w listopadzie. Zawsze to jednak jakaś odmiana od XCM / XCO, więc zobaczymy kto w tym sezonie będzie próbował rozdawać karty.

Część zawodników, tak samo jak i w cross country może wybrać się do naszych południowych sąsiadów, gdzie mają wyścigi wpisane do kalendarza UCI! W sobotę Toi Toi Cup w miejscowości Mlada Boleslav. Oprócz tego w Belgii Berencross, w Danii dwudniowa impreza Kronborg, we Francji Puchar tego kraju, podobnie w Wielkiej Brytanii. I wiecie co te wszystkie imprezy wyróżnia na tle naszego krajowego kalendarza? To są wyścigi C1-C2. U nas próżno takich szukać. I wcale nie chodzi o to, że nas nie stać. Po prostu nie ma się komu tym porządnie zająć ze strony medialno marketingowej.

W ten weekend także zaczynają się Mistrzostwa Świata na szosie w Doha. Na początek jazda drużynowa na czas. Najważniejsze wyścigi w kategorii elita w kolejny weekend.

Sobota, 8 października 2016:

  • I seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym / XIII Międzynarodowy Wyścig Przełajowy o Puchar firmy „Womir – Spa” – Rzeniszów
  • FINAŁ Bike Maraton – Świeradów Zdrój – zapowiedź / wydarzenie na FB / www
  • Enduro MTB Series by Kellys / Mistrzostwa Polski w enduro – Baligród – wydarzenie na FB 
  • FINAŁ Mazovia MTB Marathon – Piaseczno – wydarzenie na FB / www

Niedziela, 9 października 2016:

  • FINAŁ Garmin MTB Maraton – Rumia – zapowiedź wydarzenie na FB / www
  • FINAŁ Legia MTB Maraton – Wesoła – wydarzenie na FB / www
  • Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery – Masłońskie koło Poraja
  • NOWOŚĆ Potulice MTB Marathon – Potulice k. Bydgoszczy – wydarzenie na FB / www
  • NOWOŚĆ Szczecin MTB Maraton – Szczecin – link

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0