Wyniki – 3-4 września 2016

Wyniki – 3-4 września 2016

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata MTB 2015
Plan na weekend 28/2018
Gunn-Rita zwycięża po raz 30 w Pucharze Świata
Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team po startach we Francji i Andorze
Bartek Wawak oprowadza po rundzie Pucharu Świata w Andorze [POV]

Puchar Świata zakończony, trofeum trafiło do Juliena Absalona, który także najszybszy był w Andorze. Jednak trochę show skradł kończący karierę Jose Antonio Hermida, który wjechał na metę razem z Nino Schurterem – trochę będzie brakować w peletonie tej charyzmatycznej postaci. Wśród kobiet Jolanda Neff odpokutowała sezon, wygrała ostatnią rundę PŚ, ale trofeum za całokształt i tak trafiło do Catherine Pendrel.

W kraju Puchar Polski także zakończony – równych sobie nie mieli Maciej Jeziorski (Romet Racing Team) oraz Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych), choć ostatnia edycja w przypadku mężczyzn padła łupem Piotra Konwy (TC Scott Chrobry), który wygrał z Jeziorem o błysk szprychy.


ŚWIAT

Puchar  Świata – Andorra

  1. Julien Absalon – BMC Racing
  2. Ondrej Cink – Multivan Merida Biking Team
  3. Pablo Rodriguez Guede – MMR Factory Racing Team
  • Fabian Giger (Kross Racing Team) – miejsce 16 / +2:54
  • Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 17 / +2:56
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – miejsce 40 / +7:28

  1. Jolanda Neff – Stockli Pro Team
  2. Gunn Rita Dahle Flesjaa – Multivan Merida Biking Team
  3. Catherine Pendrel – Luna Pro Team
  • Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) – miejsce 5 / +3:08
  • Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) – miejsce 42 / -3 okr

POLSKA

CykloOpawy – Puchar Polski w cross country – Głuchołazy

Elita


  1. Piotr Konwa – TC Chrobry Scott (U23)
  2. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team
  3. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  4. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski
  5. Jakub Zamroźniak – KCP Elzat Bieniasz Bike (U23)

  1. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Guzel Akhmadulina – Scott Nagornaya (U23)
  4. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator (U23)
  5. Marta Turoboś – LKK LUKS Sławno

Junior


  1. Mateusz Nieboras – GK Gliwice
  2. Jarosław Żur – KS Lubońs Skomielna Biała Head Team
  3. Dawid Jona – GK Gliwice

Juniorka


  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Estera Siarka – GKS Raba Wyżna Podsarnie
  3. Patrycja Świerczyńska – OK Racing

Cyklosport / Amator


  1. Wojciech Pawłowski – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Szczepan Grosel – Wrocław
  3. Sebastian Chowaniec – Niestowarzyszony

Masters I


  1. Michał Gołębiewski – UKS Dream Bike Bielawa
  2. Michał Hońka – Krapkowice
  3. Michał Kostrzewa – Niezrzeszony

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Piotr Żebrowski – Pie3cki Team
  3. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bienasz Bike Team

Puchar Mazowsza MTB XC – Kobyłka

Elita


  1. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski
  2. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  3. Michał Cąpała – RMF FM MTB Team

Junior


  1. Mateusz Maszkiewicz – Airbike Prolog Jabłonna
  2. Błażej Sawicki – Airbike Prolog Jabłonna
  3. Filip Matyjaszczyk – ETI LKKG Lublin

Juniorka


  1. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  2. Karolina Chojecka – Warszawski Klub Kolarski
  3. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski

Kobiety


  1. Zofia Czyż – rowermojezycie.pl
  2. Agnieszka Wójcik – Fundacja Teraz Twój Ruch
  3. Katarzyna Maślana – Niezrzeszony

Masters I


  1. Adrian Jusiński – TRW Cloudware Team
  2. Łukasz Giziński – TRW Cloudware Team
  3. Jan Czapliński – Komobike Scott

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado BikeTires.pl
  2. Adam Ostrowski – AdiOstry Team
  3. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów

Masters III


  1. Grzegorz Kuligowski – Trybik
  2. Rafał Chojnacki – Crazy Racing Team
  3. Tomasz Dyba – Niezrzeszony

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – Nowa Sól

Giga


  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Marek Konwa – Real 64-sto
  4. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  5. Przemysław Ebertowski – King Oscar Hotel Mistral Sport Gniewino

  1. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl
  3. Marek Strug – Colex Racing Team

  1. Monika Uryzaj – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  2. Magdalena Czerwińska – Skalpel Czerwińscy Poznań
  3. Marta Maciejewska – Ssanyong

Puchar Strefy MTB Sudety – Muflon MTB – Srebrna Góra

  1. Karola Rożek – AGH Cycling Team
  2. Przemysław Rozwałka – MW Invest
  3. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized

  1. Karolina Sowa – AGH Cycling Team
  2. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Alina Serafin – TP Team

Maratony Kresowe – Siemiatycze

  1. Sarunas Pacievicius – Sprint SBR Bank
  2. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  3. Michał Dargacz – Renault Team

  1. Silvija Latozaite – Sprint SBR Bank
  2. Tatjana Skurat – Velopark
  3. Magdalena Gołębiewska – Blika Team

Rowerem na Śnieżkę – Karpacz

  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin
  2. Przemysław Olejnik – Tryton Bike Team
  3. Kamil Królikowski – Grupa Kolarska Jelenia Góra

  1. Dominika Derpińska – Poznań
  2. Iwona Rychlewska – Zdrojowa Hotels Kołobrzeg
  3. Joanna Balawajder – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Gryf Maraton – Szczecin

  1. Paweł Piotrowicz – PPbike Salon Rowerowy
  2. Marcin Wolski – Kombike Scott
  3. Wojciech Ceniuch – Piast Szczecin

  1. Marta Balcerzak
  2. Anna Kłos – Bike Team Szczecin

Zdrowerowe – Buczek k.Brzezin

Giga


  1. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  2. Jarosław Ziółkowski – TRW Cloudware Team
  3. Maciej Kubicz – Absloute Bike Team

Mega


  1. Kamil Nogalski – Stryków
  2. Łukasz Pawlak – Cyklomaniacy.pl
  3. Bartosz Sobczak – Ośka Warszawa

  1. Małgorzata Lutecka – iFON.pl
  2. Karolina Perzanowska – Bodicoach Cycling Team

LOTTO Poland Bike Marathon – Marki

  1. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  2. Adrian Jusiński – TRW Cloudware Team
  3. Ernest Kurowski – Wola Bike Orbea Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Anna Urban – TRW Cloudware Team
  3. Magdalena Szymańska – Trybik Northwave Team

Gold Hill MTB Maraton by Kellys – Głuchołazy

  1. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Rafał Hebisz – Kellys Team
  3. Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia

  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  3. Małgorzata Mazurek – Velonews.pl

Klęka MTB Maraton – Klęka k. Nowego Miasta

  1. Maciej Kasprzak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Bartłomiej Olszeszczuk – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  3. Artur Sobkowiak – Kolarz.pl

  1. Katarzyna Hendrzyk-Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl
  3. Renata Głód – Strefasportu.pl

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0