Finał Bike Atelier MTB Maraton już 18 września

HomeINFORMACJE PRASOWE

Finał Bike Atelier MTB Maraton już 18 września


Informacja prasowa


 

Liczymy, że do Gliwic zawita spora grupa zawodników, którzy będą chcieli w dobrym stylu zakończyć sezon. Wielu uczestników walczyć będzie też o jak najwyższe miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej, dlatego spodziewamy się zaciętej i emocjonującej rywalizacji – mówi Anna Bara, organizator największego w województwie śląskim cyklu maratonów rowerowych, Bike Atelier MTB Maraton.  – Wyścig w Gliwicach podsumuje nasz tegoroczny cykl. W porównaniu z zeszłym sezonem impreza mocno się rozwinęła, wtedy rozegrane zostały 4 wyścigi, a w tym już 6. Średnio w każdych zawodach startowało ok. 600-700 osób. Bardzo nas cieszy taka frekwencja i to, że spora liczba kolarzy przyjechała do nas kilkukrotnie. 

Zawodnicy i zawodniczki ruszą na trasę z Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice. W zależności od wybranego dystansu pokonają oni albo 73 (dystans PRO) albo 33 kilometry (dystans HOBBY).

– Trasa jest stosunkowo płaska, ale udało nam się znaleźć kilka ciekawych fragmentów. Kolarze pokonają m.in. ok. 2-kilometrowy odcinek prowadzący szlakiem starego torowiska, bez podkładów i szyn, ale z grząskimi kamieniami – opowiada Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maraton. – Na obu dystansach rywalizacja w pierwszej części przebiegać będzie przez las w rejonie Łabęd, gdzie zaplanowaliśmy kilka tzw. singli. Następnie zawodnicy pojadą wzdłuż poligonu Bumaru, a także odwiedzą miejscowości graniczące z Gliwicami, dojeżdżając aż do Tarnowskich Gór. Wyścig będzie najdłuższym w naszym tegorocznym cyklu, ale ukształtowanie terenu sprawi, że każdy powinien być w stanie dojechać do mety.

Bike Atelier MTB Maraton finał

Wyścigi dziecięce

Podobnie jak w poprzednich imprezach, także w tej, do rywalizacji staną najmłodsi miłośnicy „dwóch kółek”. Zaplanowano dla nich krótkie dystanse, od 200 metrów do ok. 4 kilometrów, dopasowane do danej kategorii wiekowej. Startować mogą zarówno dzieci na rowerkach biegowych, jak i nieco starsze, zdobywające doświadczenie w ściganiu. W przypadku tych ostatnich, wyjazd na trasę odbywa się w towarzystwie dorosłych opiekunów.

Rejestracja uczestników

Zapisy drogą on-line prowadzone są poprzez stronę www.bikeateliermaraton.pl . Tam też można znaleźć wszelkie potrzebne informacje dotyczące imprezy. Internetowo można się zarejestrować do czwartku poprzedzającego wyścig (do 15 września, 23:59). Po tym terminie możliwe jest także zgłoszenie się osobiście, bezpośrednio przed zawodami (od godz. 8:00 do 10:30). Zapisy na wyścigi dziecięce są możliwe tylko w dniu imprezy.

Największy cykl maratonów na południu Polski

W sezonie 2016, Bike Atelier MTB Maraton zawitał dotychczas do Dąbrowy Górniczej, Tychów, Rybnika, gmin jurajskich Żarek, Niegowy i Janowa, a także do Psar. To największy cykl maratonów MTB na południu Polski. Odkrywa on przed fanami dwóch kółek nowe tereny i ścieżki w województwie śląskim, pozwalające na rywalizację w kolarstwie górskim.

COMMENTS

DISQUS: 0