Finał Bike Atelier MTB Maraton już 18 września

Finał Bike Atelier MTB Maraton już 18 września

Za nami gorący Bike Atelier MTB Maraton w Jastrzębiu-Zdroju
Tour de Bike Atelier, Częstochowa – relacja
Zaprezentowano cykl Bike Atelier MTB Maraton 2018
Wyścig kolarski o Puchar Wójta Gminy Psary wystartuje po raz trzynasty
14. salonów sprzedaży Bike Atelier [PR]

Informacja prasowa


 

Liczymy, że do Gliwic zawita spora grupa zawodników, którzy będą chcieli w dobrym stylu zakończyć sezon. Wielu uczestników walczyć będzie też o jak najwyższe miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej, dlatego spodziewamy się zaciętej i emocjonującej rywalizacji – mówi Anna Bara, organizator największego w województwie śląskim cyklu maratonów rowerowych, Bike Atelier MTB Maraton.  – Wyścig w Gliwicach podsumuje nasz tegoroczny cykl. W porównaniu z zeszłym sezonem impreza mocno się rozwinęła, wtedy rozegrane zostały 4 wyścigi, a w tym już 6. Średnio w każdych zawodach startowało ok. 600-700 osób. Bardzo nas cieszy taka frekwencja i to, że spora liczba kolarzy przyjechała do nas kilkukrotnie. 

Zawodnicy i zawodniczki ruszą na trasę z Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice. W zależności od wybranego dystansu pokonają oni albo 73 (dystans PRO) albo 33 kilometry (dystans HOBBY).

– Trasa jest stosunkowo płaska, ale udało nam się znaleźć kilka ciekawych fragmentów. Kolarze pokonają m.in. ok. 2-kilometrowy odcinek prowadzący szlakiem starego torowiska, bez podkładów i szyn, ale z grząskimi kamieniami – opowiada Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maraton. – Na obu dystansach rywalizacja w pierwszej części przebiegać będzie przez las w rejonie Łabęd, gdzie zaplanowaliśmy kilka tzw. singli. Następnie zawodnicy pojadą wzdłuż poligonu Bumaru, a także odwiedzą miejscowości graniczące z Gliwicami, dojeżdżając aż do Tarnowskich Gór. Wyścig będzie najdłuższym w naszym tegorocznym cyklu, ale ukształtowanie terenu sprawi, że każdy powinien być w stanie dojechać do mety.

Bike Atelier MTB Maraton finał

Wyścigi dziecięce

Podobnie jak w poprzednich imprezach, także w tej, do rywalizacji staną najmłodsi miłośnicy „dwóch kółek”. Zaplanowano dla nich krótkie dystanse, od 200 metrów do ok. 4 kilometrów, dopasowane do danej kategorii wiekowej. Startować mogą zarówno dzieci na rowerkach biegowych, jak i nieco starsze, zdobywające doświadczenie w ściganiu. W przypadku tych ostatnich, wyjazd na trasę odbywa się w towarzystwie dorosłych opiekunów.

Rejestracja uczestników

Zapisy drogą on-line prowadzone są poprzez stronę www.bikeateliermaraton.pl . Tam też można znaleźć wszelkie potrzebne informacje dotyczące imprezy. Internetowo można się zarejestrować do czwartku poprzedzającego wyścig (do 15 września, 23:59). Po tym terminie możliwe jest także zgłoszenie się osobiście, bezpośrednio przed zawodami (od godz. 8:00 do 10:30). Zapisy na wyścigi dziecięce są możliwe tylko w dniu imprezy.

Największy cykl maratonów na południu Polski

W sezonie 2016, Bike Atelier MTB Maraton zawitał dotychczas do Dąbrowy Górniczej, Tychów, Rybnika, gmin jurajskich Żarek, Niegowy i Janowa, a także do Psar. To największy cykl maratonów MTB na południu Polski. Odkrywa on przed fanami dwóch kółek nowe tereny i ścieżki w województwie śląskim, pozwalające na rywalizację w kolarstwie górskim.

COMMENTS

DISQUS: 0