Wyniki – 20-21 sierpnia 2016

Wyniki – 20-21 sierpnia 2016

Wyniki 27-28 maja 2017
[PR] Drugi Bike Atelier MTB Maraton ucieszył startujących
Psary zapraszają na maraton rowerowy

Emocje mijającego weekendu szybko się nie powtórzą. A może i nigdy, bo nie wiadomo jeszcze czy Maja Włoszczowska zdecyduje się na ściganie się do Tokio czyli 2020. Póki co próżno szukać w kraju zawodniczek, a tym bardziej zawodników, którzy mogliby walczyć o czołowe lokaty w kolejnych latach. W każdym razie – cieszmy się razem z Mają i dzięki Mai srebrnym medalem Igrzysk w Rio. Oby choć w niewielkim stopniu efekt jej samej i zespołu (Michał Krawczyk, Arkadiusz Perin, Hubert Grzebinoga i Magda Zamolska) ciężkiej pracy przełożył się na większe zainteresowanie kolarstwem górskim w kraju. Nie liczę tu na działaczy, nie liczę tu na Polski Związek Kolarski. Ale wiele można zdziałać poza tymi strukturami, chociażby na szczeblu lokalnym. Zobaczymy.

Póki co cieszmy się i kto może niech zaplanuje swoją obecność w dniach 10-11 września w Jeleniej Górze, gdzie rozegrany zostanie kolarski wyjątkowy weekend. W sobotę Jelenia Góra Trophy czyli tak zwany “Maja Race” z mocną międzynarodową obsadą (Jolanda Neff, Gunn Rita Dahle Flesjaa, Eva Lechner), a w niedzielę Bike Maraton na trzech poziomach – kolejny etap w cyklu, Mistrzostwa Polski w maratonie MTB oraz UCI Marathon Series.

I choć w ten weekend wszystkie oczy zwrócone były w kierunku Rio, to warto spojrzeć w wyniki i zobaczyć kto jest w gazie przed krajowym czempionatem.


ŚWIAT

Igrzyska Olimpijskie – Rio de Janeiro, Brazylia


  1. Nino Schurter – Szwajcaria
  2. Jaroslav Kulhavy – Czechy
  3. Carlos Coloma – Hiszpania

  1. Jenny Rissveds – Szwecja
  2. Maja Włoszczowska – Polska
  3. Catherine Pendrel – Kanada

POLSKA

Bike Maraton / Puchar Polski w maratonie MTB – Myślenice


Giga


  1. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Jakub Zamroźniak – KCP Elzat Bieniasz Bike
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Rafał Alchimowicz – Optyk Okular Jelenia Góra
  5. Tomasz Dróżdż – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Michalina Ziółkowska – Volkwagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Karolina Sowa – AGH Cycling Team

Mega


  1. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team
  2. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  3. Dominik Grządziel – Romet Racing Team

  1. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  2. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco
  3. Kamila Biernat – Romet Racing Team

Bike Atelier MTB Maraton – Psary

  1. Marek Konwa – Kaczmarek Electric 64-sto Leszno MTB Team
  2. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Mateusz Zoń – Taurus Kreidler MTB Team

  1. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco
  2. Alina Serafin – THP Płoszek Team
  3. Klaudyna Kowalska – AZS Politechnika Śląska

Bike Cross Maraton – Czerwonak

  1. Bartosz Kołodziejczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Krzysztof Orlik – Agrochest Team
  3. Mateusz Laszczyk – Agrochest Team

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Małgorzata Gogolewska – Gogol Team
  3. Sylwia Stachowiak – Bieniasz Rowerownia Team

Maratony Kresowe – Supraśl

  1. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  2. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  3. Michail Besago – Velopark

  1. Zofia Czyż – rowermojezycie.pl
  2. Magdalena Gołębiewska – Bliska Team
  3. Aleksandra Zinówko – Milsport BLU Team

Puchar Strefy MTB Sudety – Pieszyce

  1. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych
  2. Rafał Hebisz – Kellys Team
  3. Piotr Sułek – Boplight Ataksport Świdnia
  4. Paweł Rozdolski – Huzar Bike Academy
  5. Rafał Szczepuch – Quest Team

  1. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych
  2. Joanna Dymkowska – Pieszyce

Dare2b MTB Maraton – Zakliczyn

Full


  1. Piotr Sajdak – Movimento UKS PG Wojnicz
  2. Mateusz Kowalczyk – TRW Cloudware Team
  3. Marcin Gołuszka – Bikershop Racing Team

Half


  1. Marcin Stanuszek – 72D WindSport Powered by Oshee
  2. Dawid Mijas – Piątek Sport Kielce
  3. Aleksander Brich – Movimento UKS PG Wojnicz

  1. Paulina Tumin – Pogwizdów
  2. Adrianna Jarczyk

Eliminator MTB – Chorzów

  1. Łukasz Szymczuk – KKW Superior Wałbrzych
  2. Adrian Rzeszutko – Cannondale Pro Rider Dobosz Sport
  3. Marcin Kawalec – IM-Motion Kross Team

  1. Monika Żur – BH SR Suntour KMC
  2. Karolina Kukuła – AGH Cycling Team

Puchar Szlaku Solnego – Orawka

Elita


  1. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team
  2. Jakub Zamroźniak – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  3. Wiktor Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)

Kobiety open


  1. Rita Malinkiewicz – Goodman Sokół Zator
  2. Dagmara Drabik – Goodman Sokół Zator
  3. Karolina Sowa – AGH Cycling Team

Junior


  1. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała Head Team
  2. Stanisław Nowak – KS Creon Racing Team
  3. Dawid Jona – GK Gliwice Bike Atelier

Juniorka


  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Estera Siarka – GKS Raba Wyżna Podsarnie
  3. Maja Drelak – UKS Sport Bralin

Masters I


  1. Krystian Piróg – Thule CJMP NKK
  2. Arkadiusz Traciak – KS Luboń Skomielna Biała Head Team
  3. Tadeusz Głodkiewicz – Tedbike

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Piotr Zając – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Masters III


  1. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Gołkowice Grupa Instalbud
  2. Jarek Syska – Niezrzeszony
  3. Józef Rabski – KS Luboń Skomielna Biała Head Team

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Mieczysław Sewerzyński – UKS Podwilk
  3. Józef Konieczny – TC Orzeł Spytkowice


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0