Kolarstwo górskie na Igrzyskach w Rio [trasa, zawodnicy, transmisja]

HomeSportZapowiedzi

Kolarstwo górskie na Igrzyskach w Rio [trasa, zawodnicy, transmisja]

Kolarstwo górskie jest rozgrywane w ramach Igrzysk Olimpijskich od 1996 roku. Pierwszymi reprezentantami Polski byli Marek Galiński oraz Sławomir Barul. W tegorocznych Igrzyskach mieliśmy wywalczone dwa miejsca dla kobiet, a reprezentować nas miały Maja Włoszczowska oraz Katarzyna Solus Miśkowicz. Niestety w czwartek podczas treningu Kasia zaliczyła upadek, którego efektem było złamane obojczyka z przemieszczeniem. W piątek rano przeszła zabieg zespolenia. Zawodniczką rezerwową była Monika Żur, ale niestety nie ma jej w Rio, więc drugi slot nam przepada (link).

Trasa w Rio jest w stu procentach sztuczna, podobnie jak ta w Londynie. W internecie jest szereg jej prezentacji wideo. Dwie wybrane:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cIVkBf6rppA[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AZnItiWFkoc[/youtube]


Ciekawy materiał na temat trasy opublikowała na swojej stronie Maja Włoszczowska. Więcej o trasie można przeczytać w relacjach zawodników, którzy w październiku 2015 wzięli udział w próbie przedolimpijskiej. Wtedy to wygrała Eva Lechner oraz Nino Schurter. Maja Włoszczowska zajęła drugie miejsce.

Szczęśliwie dla nas, kibiców w kraju, zmiana czasowa nie zmusza nas do zarywania nocy oraz poświęcania na oglądanie najlepszej części weekendu. Spokojne każdy zdąży pójść na rower, pościgać się albo cokolwiek innego, by o 17:30 usiąść przed ekranem.

Jeszcze raz odsyłamy do strony Mai Włoszczowskiej, bo sama przygotowując się do wyścigu musiała przeanalizować swoje rywalki. Częścią tej wiedzy się podzieliła tworząc wpis „Who to watch„. Cenna lektura wprowadzająca mniej zorientowanych.

Lista startowa: kobiety / mężczyźni.

Ekranem, a nie telewizorem bo transmisja będzie dostępna praktycznie dla każdego niezależnie od posiadanego urządzenia. W ogólnym kanale TVP 1 od 17:20 Studio Olimpijskie a zaraz potem bezpośrednia transmisja z trasy. Jeśli posiadasz w telewizorze aplikację TVP Sport to będziesz mógł obejrzeć relację z XCO kobiet w sposób nieprzerwany wybierając bezpośrednio stream. To samo dotyczy strony internetowej sport.tvp.pl, jak i aplikacji TVP Stream. Jak tylko będzie to możliwe to dodamy aktywne linki.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w niedzielę podczas wyścigu mężczyzn. Z tą tylko różnicą, że Polska po raz pierwszy w historii Igrzysk nie ma swojego reprezentanta i w związku z tym nie będzie pełnej transmisji w TVP1, a tylko krótkie wejścia. Pozostaje kanał TVP Sport, strona internetowa oraz aplikacja.

Oba wyścigi rozpoczynają się o godzinie 17:30. Wyścig kobiet potrwa około 90 minut, a mężczyzn około 105.

Na koniec – Igrzyska to dla wielu osób okazja, żeby zapoznać się po raz pierwszy z tą czy inną dyscypliną sportu. Wykorzystaj to i zaproś znajomych do obejrzenia tej pasjonującej rywalizacji. Zwłaszcza, że Maja Włoszczowska od dawna zapewnia, że przyjechała walczyć o medalowe pozycje:COMMENTS

DISQUS: 0