Wyniki – 13-15 sierpnia 2016

Wyniki – 13-15 sierpnia 2016

REKLAMA
Bike Atelier XC zawita w Dąbrowie Górniczej
Wyniki – 26-29 maja 2016
Cross country wraca do Sosnowca!
Bike Atelier XC dla Michała Kucewicza
Wyniki – 13-14 maja 2017

Miniony trochę dłuższy weekend to dla większości zawodowców czas transferu do Rio albo okolic. Już w sobotę oraz niedzielę wyścigi cross country, na które niektórzy czekali cztery lata, niektórzy osiem, a dla niektórych to najważniejszy start w sportowej karierze. Najgorzej, jeśli na dzień przed startem dowiadujesz się, że jednak nie pojedziesz – w takiej sytuacji jest nasza srebrna medalistka tegorocznych MŚ w Londynie, która w efekcie bliżej nieokreślonych kwalifikacji nie została dopuszczona do startu w omnium, do którego w zasadzie przygotowywała się przez ostatnie cztery lata.



W kraju najważniejszymi zawodami weekendu były bez wątpienia mistrzostwa Polski w sztafecie drużynowej, które pokazały po raz kolejny, że elity to my nie mamy. Wygrała najmłodsza drużyna mająca w składzie dwóch juniorów, juniora młodszego oraz zawodniczkę w kategorii elita. Dzień później w Sławnie rozegrany został Puchar Polski w cross country:



POLSKA

Mistrzostwa Polski w sztafecie drużynowej (XCR) – Sławno

  1. LKK LUKS Sławno – (Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Arkadiusz Wach, Marta Turoboś)
  2. KCP Elzat Bieniasz Bike Team – (Jakub Zamroźniak, Arkadriusz miłek, Adrianna Stępniewska, Michał Topór)
  3. KKW Superior Wałbrzych – (Łukasz Szymczuk, Aleksandra Podgórska, Kamil Tarnawski, Filip Helta)

Puchar Polski w cross country (XCO) – Sławno

Elita+U23


  1. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team
  2. Jakub Zamroźniak – KCP Elzat Bieniasz Bike (U23)
  3. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  4. Marceli Bogusławski – KCP Elzat Bieniasz Bike (U23)
  5. Wiktor Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike (U23)

  1. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Marta Turoboś – LKK LUKS Sławno
  4. Patrycja Piotrowka KKW Superior Wałbrzych (U23)

Junior


  1.  Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno
  2. Stanisław Nowak – Creon Racing Team
  3. Bartosz Dziadkowiec – KS Luboń Skomielna Białą Head Team

Juniorka


  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Patrycja Świerczyńska – OK.Racing
  3. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski

Cyklosport


  1. Dawid Miśkiewicz – LKK LUKS Sławno
  2. Sebastian Chowaniec – Motointegrator MTB Team Nowy Dwór Mazowiecki
  3. Nikodem Tokarski – AGH Cycling Team

Masters I


  1. Michał Gołębiewski – UKS Dream Bike Bielawa
  2. Michał Kostrzewa – Niezrzeszony
  3. Grzegorz Orzeł – ETI LKKG Lublin

Masters II


  1. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów
  2. Dariusz Drelak – UKS Sport Bralin
  3. Marek Wach – LKK LUKS Sławno

Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiego w cross country (XCO) – Dobrzyń nad Wisłą

  1. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  2. Łukasz Derhald – EDF Trek
  3. Michał Przybytek – EDF Trek

  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia
  2. Bożena Lorkowska – Belta Team
  3. Kamila Smektała – YKP

Bike Atelier XCO – Dąbrowa Górnicza

  1. Michał Kucewicz – Niezrzeszony
  2. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team
  3. Mateusz Zoń – Taurus Kreidler MTB Team
  4. Piotr Krawczyk – Real 64-sto
  5. Maciej Pitach – Bike Atelier Team

  1. Natalia Kołodziej – Silesiabikes.pl
  2. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team
  3. Sławomira Gajdzik – Klub Kolarski Świerklany

Cyklokarpaty – Dukla

Giga


  1. Bartosz Janowski – Romet Racing Team
  2. Tomasz Leśniak – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  3. Sebastian Opoka – DMG Mori Cyclo Trener Team

  1. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Malwina Sokalska – PTC Przemyśl ZRYW Buszkowiczki
  3. Sylwia Piszczatowska – PTR Dojlidy Białystok

Mega


  1. Dominik Grządziel – Romet Racing Team
  2. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  3. Kamil Pomarański – DMG Mori Cyclo Trener Team

  1. Justyna Frączek – Twomark Sport Eska Team
  2. Anna Sadowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Magdalena Ulman – DEMA Velobox Kraków

Kaczmarek Electric MTB – Wschowa

Giga


  1. Maciej Kasprzak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  4. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  5. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

  1. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric

Mega


  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Marcin Wider – SOGEST
  3. Tomasz Hruświcki – Wolsztyn NorDan Team

  1. Monika Otulakowska – ZGRUPKA TEAM
  2. Joanna Adamska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Monika Uryzaj – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes

Gwiazda Północy – Ełk

  1. Andrzej Poczopko – KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Sławomir Dłoniak – KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Daniel Majkowski – FTI Racing Team

  1. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  2. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  3. Joanna Gumienniak – Bike Atelier Team

Mazovia MTB – Ełk

Giga


  1. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  2. Maciej Stanowicz – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Andrzej Poczopko – KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn

  1. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team

Mega


  1. Patryk Muśko – UKS Wygoda Białystok
  2. Bartek Borowicz – APS Polska Cozmobike
  3. Łukasz Gukiewicz – Sklepbicykl.pl Perfectsource

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Joanna Gumieniak – Bike Atelier Team
  3. Joanna Bejm

Mazury MTB – Gizewo

Maraton


  1. Arkadiusz Jusińki – Renault Team
  2. Tomasz Skalski – Renault Team
  3. Piotr Andrzejczyk – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

Półmaraton


  1. Grzegorz Maleszka – Renault Team
  2. Radomir Chmiel – Blooment Interactive
  3. Rafał Wróblewski – CWT SZ

  1. Marlena Ciborowska – Ekipa Ekstremalna
  2. Victoria Zdeblovskaya
  3. Magdalena Fabjanowicz – 7r Logistic Politechnika Gdańska

Maraton MTB Kargula i Pawlaka – Lubomierz

  1. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Rafał Alchimowicz – KS Optyk Okular Jelenia GóraPoland Bike Marathon – Stężyca

Poland Bike Marathon – Stężyca

  1. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  2. Ernest Kurowski – Wola Bike Orbea Team
  3. Adrian Jusiński – TRW Cloudware Tea

  1. Agnieszka Sikora – Wola Bike Orbea Team
  2. Anna Ostrowska – KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Magdalena Szymańska – Trybik Northwave Team

COMMENTS

DISQUS: 0