Kellys Hacker 90

HomeSprzętROWERY

Kellys Hacker 90

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Kellys to marka grająca trochę na dwa fronty. Ze swoimi fullami, modelem SWAG zachęca do enduro, a z kolei z rowerami HT z rodziny Stage i Hacker, chociażby poprzez sponsoring kadry juniorskiej, pokazuje, że blisko jej także do cross country. Najstarsi górale pamiętają też, że Hacker był jednym z bardziej popularnych rowerów wśród naszych maratończyków.

Równolegle z rozwojem swoich fulli, w 2015 roku Kellys wszedł w sezon z kompletnie przebudowanym Stage 90 – wyścigówką na dużym kole(link). Kolejny rok przyniósł odświeżenie oferty (link) na wielu płaszczyznach, w tym dedykowanej do cross country serii Hacker.Na początek konfiguracja – karbonowa rama zrobiona w technologii ICAD o wyścigowej geometrii. Przedni widelec Fox 32 Float Factory 100 mm z goleniami pokrytymi Kashima. Osprzęt to najwyższa grupa Shimano czyli XTR w wersji elektrycznej Di2. Konfiguracja 1×11 – z przodu 34 zęby a kaseta w zakresie 11-42. Hamulce to także Shimano XTR – z przodu i z tyłu tarcze 160 mm. Cały rower świetnie toczy się na kołach od Crankbrothers – model Cobalt 2 oraz oponach Schwalbe Racing Ralph – zestaw przygotowany jest do uszczelnienia mlekiem. Reszty dopełniają także komponenty od Crankbrothers (mostek, kierownica oraz sztyca) a siodło to fi’zi:k Gobi.

Już pierwsza jazda na tym rowerze przekonała mnie, że to jest rower „z misją”, który na płaskim Mazowszu nie bardzo może pokazać na co go stać. Blat z 34 zębami to za mało, żeby utrzymać się w pociągu na płaskiej trasie. Ale nie do tego został stworzony, na płaskim się nudzi.Stąd też pomysł pościgania się na nim. Dwukrotnie na tym rowerze stanąłem na starcie pozornie prostych maratonów – w Gielniowie oraz Chełmie, gdzie gór nie uświadczysz, ale górki jak najbardziej. Obie trasy bardzo podobne do siebie, kilkusetmetrowe podjazdy i tej samej długości zjazdy. Mocny interwał, mało płaskiej jazdy na kole. Nie wiem czy to rower czy moja noga, ale jakież było moje zdziwienie kiedy w każdej z tych lokalizacji na początkowych podjazdach wyprzedzałem pchających pod górę swoje rowery zawodników – później też, ale rozciągnięta stawka i pojedyncze osoby nie robiły na mnie takiego wrażenia. Ten rower lubi wysoką kadencję, którą świetnie przekłada bezpośrednio na napęd.

Równie dobrze było na zjazdach aczkolwiek moje niedostatki w umiejętnościach plus w mojej ocenie niewybaczające błędów Racing Ralphy dawały o sobie znać i czasem na wszelki wypadek mocniej naciskałem klamkę hamulca.Warto też wspomnieć o bardzo krótkim tylnym trójkącie – raptem 419 mm, który powoduje że rower jest bardzo zwrotny o czym wielokrotnie się przekonałem biorąc ciasne zakręty.

Mając do czynienia z Di2 nie sposób o nim nie wspomnieć – po pierwsze komfort pracy. Zmiana biegu wynikająca z wciśnięcia przycisku a nie walki z mniej lub bardziej wyregulowaną dźwignią – tej przyjemności naprawdę nie da się opisać. Mitem też jest, że bateria szybko się wyczerpuje. Rower przyjechał do mnie na początku czerwca, jeżdżony był dość regularnie, a wskaźnik baterii spadł o jedną z pięciu kresek dopiero gdzieś po 6-7 tygodniach. Także między bajki można włożyć historie, że ktoś nie ukończył wyścigu bo mu się bateria rozładowała – po prostu był trąba i myślał, że na oparach dojedzie.Jeśli miałbym cokolwiek zarzucić temu rowerowi, to mając z jednej strony działającą bez zarzutu przerzutkę na Di2, z drugiej strony mamy dość toporną manetkę blokady amortyzatora. W teorii powinna ona umożliwiać stopniowe blokowanie amortyzatora. W praktyce jednak blokada działa zero jedynkowo.Podsumowując – Hacker 90 to rower, który świetnie się odnajdzie zarówno na trasach cross country jak i na wymagających maratonach. I jak napisałem wcześniej – na płaskim się nudzi i od razu woła o jakiś podjazd do zrobienia na wysokiej kadencji.Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0