Udana premiera Mazovia MTB Marathon w Grudziądzu!

HomeINFORMACJE PRASOWE

Informacja prasowa

Nowa trasa na mapie cyklu Mazovia MTB Marathon przyciągnęła ponad 800 zawodników! To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę środek sezonu urlopowego. Atutem miasta są wyjątkowe tereny geograficzne, urozmaicona rzeźba terenu, która pozwala na wytyczenie bardzo interesujących tras rowerowych. Nie zabrakło więc podjazdów, wielu singletracków, urokliwych odcinków leśnych i w końcu rozległych widoków ze wzniesień, na które wspinali się maratończycy. Dużym plusem była również bliskość Jeziora Rudnickie Wielkie.

mazovia grudziądz (3)

Baza zawodów stanęła na trenie klubu KS STAL Grudziądz. W dekoracjach zawodników wziął udział jego prezes Zenon Różycki. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców. Zaangażowanie miasta we wczorajsze zawody podkreślił swoją obecnością Prezydent, Robert Malinowski, który wystartował razem ze swoim wnukiem na dystansie Hobby. Rywalizacja przebiegła bez przeszkód. Nową trasę opracowała i pomogła przygotować lokalna drużyna MTB Wheel Brothers. Impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Grudziądza. Podczas zawodów ścigały się także najmłodsze dzieci. Na starcie MiniMini+ Mazovia pojawiła się ich prawie setka! Kibicowała im znana z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Natomiast dla młodzieży, która startowała na dystansie Hobby, firma Bike Atelier przygotowała specjalne konkursy z nagrodami. Dzięki tym dodatkowym atrakcjom całe wydarzenie miało wspaniałą rodzinno-piknikową atmosferę.

Na dystansie Giga triumfował Łukasz Góralewski, który 87 kilometrów pokonał z czasem 03h:09m:58s. Drugi przyjechał Rafał Szturo (03h:12m:51s). Trzeci był Michał Wyżlic (03h:17m:41s). Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Lutecka (04h:08m:25s). Na Mega numerem jeden był Bartek Borowicz z czasem 01h:51m:08s. Tuż za nim na metę wjechał Mariusz Kowalkowski (01h:51m:09s). Trzecia pozycja przypadła Łukaszowi Gukiewiczowi (01h:51m:25s). Wśród kobiet najlepsza była Urszula Luboińska (02h:05m:48s). Druga dojechała Marzena Janczarska (02h:18m:10s). Na pudle stanęła jeszcze Anna Ostrowska osiągając czas 02h:18s:57m. Zwycięzcą na dystansie Fit został Bartosz Turoń, który 28 kilometrów pokonał z czasem 01h:07m:22s. Drugie miejsce wywalczył Maciej Mycielski (01h:07m:31s). Trzeci finiszował Artur Sienkiewicz (01h:07m:58s). Wśród kobiet najszybsza okazała się Magdalena Kuszmider (01h:15m:23s). Za nią na metę wjechała Ewa Kubiak 01h:18m:07s oraz Katarzyna Gregorowicz (01h:23m:17s).

mazovia grudziądz (1)

W trakcie zwodów swoją klasyfikację mieli również mieszkańcy Grudziądza. Na dystansie Giga zwyciężył Borkowski Michał. Na dystansie Mega najlepsi okazali się Dobrowolska Malwina i Jezierski Leszek. Dystans Fit należał do Ewy Jurczyk i Tomasza Steyera. Natomiast trasę Hobby najszybciej pokonali Maja Banaszewska i Konrad Tobolski.