Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) – Górale na start, Boguszów Gorce

Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) – Górale na start, Boguszów Gorce

Antoni Świderski (Trezado BikeTires.pl) – Górale na start, Boguszów Gorce
Finał Pucharu Polski XCO 2019 – komentarze zwycięzców
Gabriela Wojtyła (Superior Zator) – Górale na Start, Boguszów Gorce
Maciej Jeziorski (Romet MTB Team) – Puchar Polski XCO, Boguszów Gorce
Wielkie kolarskie emocje w 2016 roku na Góralach na Start [PR]

Boguszów Gorce kojarzy mi się bardzo dobrze, zarówno z racji bardzo dużego zaangażowania organizatorów w budowę trasy jak i zeszłorocznego zwycięstwa. Wyjazd na wyścig wyszedł dosyć spontanicznie. Po blisko tygodniowej przerwie po TDP potrzebowałem małej odskoczni od szosy i tak urodził się pomysł startu w pierwszym XC tego roku. Co prawda na starcie obsada nie była zbyt liczna, ale było z kim się pościgać.

Praktycznie od samego startu odjechałem wraz z Jeziorem i Filipem Heltą. Po paru kółkach została już nas tylko dwójka młodzieżowców i tak zgodnie współpracowaliśmy przez parę z 8 okrążeń. Z rundy na rundę coraz lepiej przypominałem sobie jak się jeździ w ternie, a na 3 kółka do końca, gdy dojechał do nas Jezior zdecydowałem się na atak. Jak się okazało skuteczny i tak przy delikatnym deszczu z małą przygodą na korzeniach dojechałem pierwszy do mety.

Bardzo się cieszę, że w dość napiętym kalendarzu startów szosowych znalazło się miejsce na ten wyścig, bo na taką trasę aż chce się wracać ? Teraz czeka mnie pare dni treningów i już w piątek wylatuje do Włoch na kolejne szosowe ściganie.

COMMENTS

DISQUS: 0