Morderczy DARE2b MTB Maraton w Piwnicznej

HomeINFORMACJE PRASOWE

Morderczy DARE2b MTB Maraton w Piwnicznej


INFORMACJA PRASOWA


Zgodnie z zapowiedzią 17 lipca w Piwnicznej Zdroju odbyła kolejna edycja DARE2b MTB Maraton 2016. Pomimo wyjątkowo niekorzystnych warunków na trasę wyjechało około trzydziestu śmiałków a w śród nich dwie kobiety którym nie straszne były deszcz, zimno, i wiatr który zdawał się wyrywać drzewa. Punktualnie o godzinie jedenastej wystrzałem z pistoletu Burmistrz Piwnicznej Zdroju wystartował wyścig, który ma szansę przyjść do historii jako jeden z najbardziej ekstremalny w roku 2016.

Zawodnicy walczyli na trzech dystansach a o trudności trasy świadczyć może liczna grupa tych którzy jej nie ukończyli z powodu rezygnacji lub awarii sprzętu.Pierwszy podjazd o różnicy wzniesień około 600 metrów ustawił zawodników na właściwym miejscu w peletonie. Późniejszy zjazd do Rytra wykluczył tych najgorzej przygotowanych sprzętowo i psychicznie. Wjazd w następne pasmo górskie Beskidu Sądeckiego  na podszczytowe polany Makowicy jedynie utrwalił rozmieszczenie zawodników  w późniejszych wynikach w tabeli.

Upalny lipiec pozwolił się cieszyć temperaturą około 14  a na szczytach „aż” 9 stopni Celcjusza. Do tego ulewny deszcz, plus porywy wiatru, wszystko to sprawia że każdy kto ukończył wyścig może się czuć zwycięzcą, bez względu na którym uplasował sie miejscu. Z kronikarskiego obowiązku odnotować należy że na najdłuższym dystansie Full (73 km i 2800 w pionie ) pierwsze miejsce zajął Sebastian Opoka z Kielc z  DMG MORI CYKLO TRENER TEAM , dystans Half (47km  i 1850  metrów do góry) należał do Piotra Sajdaka z Movimento UKS PG Wojnicza na dystansie Quarter (31km i 1300 metrów różnicy wzniesień) wśród mężczyzn pierwsze miejsce przypadło dla Jakuba Bryla z a wśród pań dla Anny Prokop z Tarnowskiego Towarzystwa Cyklistów.Organizatorem maratonu było 2PM Group , Partnerem Głównym edycji było Lotto, a inicjatywę wspierali Urząd Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój, SkiHotel Sucha Dolina a sponsorem nagród specjalnych został Hotel Piwniczna Spa&Conference. Oprócz tego sponsorami byli Bike On Wax i Serwis Rowerowy u Żaby wraz z Shimano i marką GT.

Już 21 sierpnia, kolejna odsłona tryptyku DARE2b MTB Maraton 2016 w Zakliczynie nad Dunajcem. Jak twierdzi organizator trasa zaskoczy niejednego swoim urozmaiceniem i walorami krajobrazowymi.

COMMENTS

DISQUS: 0