Bike Maraton wraca do Bielawy

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Bike Maraton wraca do Bielawy


INFORMACJA PRASOWA


Bike Maraton wraca do Bielawy. Idealne miejsce na ściganie w Górach Sowich znów zaprasza wszystkich bikerów już 23 lipca, w sobotę. Wakacyjny termin, piękne góry, malowniczy zalew, wymagająca trasa – to tylko niektóre atrybuty Bielawy i okolic.

W historii Bike Maratonu sporo było miejsc i tras, które przyciągały co roku tłumy zawodników. Każde z tych miejsc miało swoje zalety. Zawsze też powodem dla którego wybiera się daną edycję jest niepowtarzalność miejsca i jedyna w swoim rodzaju atmosfera, sprawiająca, że czujemy się tam świetnie. Tak właśnie jest w Bielawie i każdy kolejny rok jest tego potwierdzeniem. A aspekt sportowy? Bardzo proszę – trasa w Bielawie będzie mogła sponiewierać każdego. Jeśli nadal komuś mało jest dowodów na to, że tegoroczne trasy Bike Maratonu odbywają się w górach, niech przyjeżdża do Bielawy.

Jak zwykle mamy trzy dystanse: GIGA (71 km i przewyższenie ponad 2500 m), MEGA (46 km, 1600 m) i MINI (23 km, 650 m). Start i meta przy OWW Sudety przy ul. Wysokiej, nad zalewem w Bielawie.


profil_GIGA-1-1024x356


profil_MEGA-1-1024x342


profil_MINI-1-1024x362


Tak już z reguły jest, że po starcie Bike Maratonu trasa wiedzie w górę. Będzie tak i tym razem – najpierw w stronę Trzech Buków, potem w masyw Kalenicy, na główny grzbiet Gór Sowich. Kilometrów do przejechania będzie tyle, że trzeba będzie zjechać na drugą stronę gór i przemknąć granicami Jugowa. GIGA i MEGA dotrze aż na Przełęcz Woliborską, potem zjedzie w dół w kierunku Nowej Bielawy aby znów wspiąć się w górę. GIGA pokona tę morderczą rundę dwukrotnie.

W górach czekać oczywiście będą punkty odżywcze, w dole słychać i widać będzie gościnną metę, po starcie dorosłego Bike Maratonu odbędą się wyścigi dla dzieci, a dzień po emocjach kolarskich odbędzie się I Kalenica Półmaraton Bielawa i Bielawska 10 – biegi górskie, które zakończą Aktywny Weekend w Bielawie.

Bike Maraton 2016 wciąż jest mocno rozpędzony i nie zwalnia tempa.

Zapisy online, tradycyjnie na stronie organizatora: http://bikemaraton.com.pl

Biuro zawodów czynne będzie już w piątek w godz. 16:00 – 21:00, a w dniu zawodów od 8:00 do 10:30.


stopka sponsorska BM 2016

COMMENTS

DISQUS: 0