Mazovia MTB Maraton, Olsztyn – tłumy uczestników

HomeINFORMACJE PRASOWE

Informacja prasowa

III etap Mazovia MTB Marathon przyciągnął do Olsztyna jak zawsze tłumy uczestników! Impreza w tym miejscu odbyła się już po raz piąty. To jedna z najlepszych tras całego cyklu Cezarego Zamany – tak twierdzą uczestnicy.

Olsztyn przyciąga jak magnez! Wie o tym doskonale ekipa Zamana Group, która kolejny raz zawitała nad jezioro Ukiel. W tym roku miasteczko sportowe stanęło w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego przy ulicy Sielskiej. Był to strzał w dziesiątkę! Ośrodek posiada wspaniałe zaplecze dla tego typu imprez i jest pięknie położony nad samym brzegiem jeziora. Z tegorocznej lokalizacji skorzystali wszyscy kibice oraz całe rodziny coraz liczniej startujące w zawodach Mazovii. Wszystkiemu przyglądał się Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, patronujący całemu wydarzeniu, który osobiście pojawił się na starcie. Pogoda była idealna. Trasa w większości sucha, pomimo dużych opadów deszczu na kilka dni przed zawodami. Frekwencja dopisała jak zawsze, podobnie jak lokalne media, które pojawiły się w takim samum składzie jak kilka dni wcześniej na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez Zamana Group i miasto Olsztyn.

Zwycięzcą na dystansie Giga został Lukasz Góralewski, który 75 km pokonał w czasie 02h:39m:30s. Za nim na metę wjechał Andrey Dianov (02h:40m:04s). Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Oleszkiewicz z wynikiem 02h:40m:07s. Wśród kobiet najszybsza była Barbara Borowiecka (03h:19m:48s), za którą na metę wjechały w kolejności – Małgorzata Lutecka (03h:33m:46h) oraz Joanna Sobczuk (03h:34m:51s).

mazovia olsztyn (1)

Na dystansie Mega zwyciężył Bartek Borowicz osiągając czas przejazdu (01h:50m:04s). Drugi finiszował Grzegorz Maleszka (01h:50m:22s). Trzecią pozycję wywalczył Michał Różański (01h:51m:16s). Wśród Pań zwyciężczynią została Joanna Gumieniak (02h:12m:18s). Z nią dojechały – Anna Ostrowska (02h:15m:40s) i Izabela Macutkiewicz (02h:21m:33s).

Dystans Fit należał do Łukasza Bieleckiego, który do pokonania 28 km potrzebował 01h:03m:32s. Kilkanaście sekund za nim na metę wpadł Mikołaj Mucha (01h:03m:47s). Trzecie miejsce przydało Arturowi Sienkiewiczowi (01h:04m:16s). Wśród kobiet jedynkę na pudle zdobyła Dorota Czajkowska przyjeżdżając na metę z czasem 01h:15m:13s. Tuz za nią zameldowała się Ewa Kubiak (01h:15m:37s). Trzeba była Edyta Jakubowska-Olech (01h:20m:23s).

mazovia olsztyn (3)

W trakcie zwodów swoją klasyfikację mieli również mieszkańcy Olsztyna. Na dystansie Giga zwyciężyli Marta Raszkiewicz i Sebastian Żelazowski. Na dystansie Mega najlepsi okazali się Olga Łukaszewicz i Wojciech Krom. Dystans Fit należał do Marleny Gortatowskiej i Macieja Drążczyka. Natomiast trasę Hobby najszybciej pokonali Maja Pachniewicz i Mikołaj Dawicz.

Kolejne zawody z cyklu Mazovia MTB Marathon już 31 lipca w Grudziądzu! A w najbliższy weekend Zamana Group zaprasza na Mazovia 24h Marathon. Szczegóły na stronie www.mazovia24h.pl