KS Luboń Skomielna Biała Head Team podsumowuje MP XCO 2016

HomeINFORMACJE PRASOWE

KS Luboń Skomielna Biała Head Team podsumowuje MP XCO 2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAInformacja prasowa


Do bardzo udanych mogą zaliczyć zawodnicy KS LUBOŃ Skomielna Biała HEAD TEAM Mistrzostwa Polski MTB, w których uczestniczyli 15 i 16 lipca 2016 roku w Gielniowie. Zanim jednak rozegrane zostały wyścigi o koszulkę z orłem na piersi do rywalizacji o Puchar Prezesa PZKol. przystąpili juniorzy młodsi oraz młodzicy. Na tydzień przed finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB z bardzo dobrej strony pokazał się junior młodszy Maciej Biedrończyk, który finiszował na fantastycznym drugim miejscu. Niewiele gorzej poradziła sobie Sabina Wierzycka, która w rywalizacji młodziczek uplasowała się na najbardziej nielubianym przez zawodników czwartym miejscu.

Kolejne wyścigi to już zmagania o tytuł Mistrza Polski MTB. Znakomicie spisali się juniorzy LUBONIA, którzy po zaciętej walce uplasowali się na bardzo wysokich lokatach. Jarosław Żur sięgnął po brązowy medal natomiast Bartosz Dziadkowiec zajął znakomite szóste miejsce. W tej samej kategorii, ale w gronie dziewcząt Magdalena Utnicka sklasyfikowana została na 12 pozycji. Rywalizujący w bardzo mocno obsadzonym wyścigu Mastersów I Arkadiusz Traciak uplasował się na 16 miejscu. Fantastycznie spisał się Tomasz Bal w gronie mężczyzn U23. Po pasjonującym wyścigu wywalczył rewelacyjne 5 miejsce. O pechu może mówić Agnieszka Bal, która jadąc na wysokiej pozycji na najbardziej niebezpiecznym zjeździe zaliczyła groźnie wyglądający upadek i z defektem roweru musiała biec niemal pół okrążenia do boksu pomocy technicznej. Kosztowało ją to utratę kilku pozycji i ostatecznie zakończyła rywalizację na 15 miejscu w Elicie Kobiet co dało jej jednocześnie 8 lokatę w kategorii U23 Kobiet.

Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom ale również tym, którzy przyczynili się do tych osiągnięć. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Prezes Edward Bal, trener Robert Baścik, który tak fantastycznie przygotował zawodników do mistrzostw, Zbigniew Biedrończyk odpowiedzialny za transport, ChlebekSport, który dostarcza sprzęt i części rowerowe oraz firma HEAD, na której rowerach ścigają się zawodnicy LUBONIA.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0