Julien Absalon (BMC MTB Racing Team): “Chcę odzyskać koszulkę!!!”

HomeSportKomentarze

Julien Absalon (BMC MTB Racing Team): “Chcę odzyskać koszulkę!!!”

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Wypowiedzi zawodników BMC MTB Racing Team na kilka dni przed Mistrzostwami Świata w kolarstwie górskim:

Julien Absalon:

Tegoroczne Mistrzostwa Świata są pewnym wyzwaniem zważywszy tylko 5 tygodni przerwy do Igrzysk Olimpijskich. Ale to są Mistrzostwa Świata, bezdyskusyjnie ważny tegoroczny cel. Trasa obfituje w dużo korzeni, a jazda tu sprawia mi ogromną radość nawet mimo faktu, że cały czas nie mam na koncie zwycięstwa na Czeskiej ziemi. W ten weekend kolejne podejście, chcę odzyskać koszulkę!!!

Lars Forster:

Mam bardzo dobre wspomnienia odnoszące się do Novego Mesta, gdzie w zeszłym roku wygrałem swój pierwszy Puchar Świata w kategorii U23. Tutejsza trasa należy do moich ulubionych. Jest szybka, ciężka i jednocześnie bardzo techniczna. W niedzielę bardzo liczę na top5. Wcześniej wezmę jeszcze udział w sztafecie w barwach Szwajcarii, gdzie mierzymy w złoto.

Lukas Flückiger:

Mając na uwadze bardzo słabą dla mnie pierwszą połowę sezonu jestem bardzo szczęśliwy i dumny będąc częścią szwajcarskiej reprezentacji. Po PŚ w La Bresse pracowałem ciężko, poprawiłem wiele elementów i czuję się całkiem dobrze. To właśnie tu, w Novym Meste w 2013 roku miałem jeden z najlepszych wyników w moje karierze kończąc rywalizację na trzecim miejscu po długiej batalii z Julienem Absalonem i Nino Schurterem. Lubię tą miejscówkę. Kluczem do sukcesu jest koncentracja przez cały wyścig, żeby nie popełnić żadnego błędu ani nie doprowadzić do defektu.

Reto Indergand:

Moje przygotowania do MŚ zostały zakłócone 10 dnie temu przez upadek na wyścigu w Niemczech. Mam na kolanie pięć szwów i musiałem kilka dni odpoczywać. Jednak z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, więc w niedzielę powinno być już dobrze. Niestety z powodu kontuzji musiałem zrezygnować ze startu w sztafecie, do której nominacja była dla mnie zaszczytem. Mój cel nie uległ zmianie mimo wypadku w Niemczech – celuję top10.

Wszyscy zawodnicy BMC MTB Racing Team będą statować na rowerze z pełną amortyzacją Fourstroke 01. To świetny rower na tą techniczną trasę w Czechach – podsumowuje Julien Absalon.


bmc fourstroke 01 full suspension


 

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0