Wyniki – 25-26 czerwca 2016

Wyniki – 25-26 czerwca 2016

Plan na weekend 26/2017
Plan na weekend 18/2017
Czerwonak MTB Maraton 2018 – Było mokro, było sucho, a jak będzie teraz…?
Wyniki – 1-2 lipca 2017
Plan na weekend 23/2017

Tematyka naszego portalu zobowiązuje, dlatego też w pierwszej kolejności pozwolę sobie odnotować wyniki Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym:

  • Rafał Majka (Tinkoff) oraz Katarzyna Niewiadoma (RaboLiv) z tytułami MP ze startu wspólnego w kategorii elita
  • Maciej Bodnar (Tinkoff) oraz Katarzyna Niewiadoma (RaboLiv) z tytułami MP w jeździe indywidualnej na czas

We Francji odbyły się Mistrzostwa Świata w maratonie MTB. Po tytuły sięgnęli – Tiago Ferreira oraz Joland Neff. Z Polaków najwyżej sklasyfikowana została Michalina Ziółkowska (miejsce 14) oraz Mariusz Michałek (miejsce 39).

W kraju w zasadzie niezauważona przez nikogo – także organizatora – odbyła się kolejna eliminacja Pucharu Polski w maratonie MTB, tym razem w Łopusznej. Wśród mężczyzn triumfował Mariusz Kozak (JBG-2), a wśród kobiet Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia).

Z kolei trzeba też odnotować rzecz dziwną i niezrozumiałą –  “nizinni” organizatorzy zawstydzili tych z południa – na Mazury MTB w Gołkowie Arkadiusz Jusiński na pokonanie 90 km / ~1200 km potrzebował 4 godziny bez trzech minut. Tyle samo na trasie Brzeziny MTB Maratonu spędził Mariusz Marszałek.


ŚWIAT

Mistrzostwa Świata w maratonie MTB – Laissac, Francja

  1. Tiago Ferreira – Portugalia
  2. Alban Lakata – Austria
  3. Kristian Hynek – Czechy
  • Mariusz Michałek – miejsce 39
  • Tomasz Drożdż – miejsce 80
  • Bogdan Czarnota – miejsce 95
  • Adrian Brzózka – DNF
  • Wojciech Halejak – DNF
  • Patryk Piasecki – DNF

  1. Jolanda Neff – Szwajcaria
  2. Sally Bigham – Wielka Brytania
  3. Sabrina Enaux – Francja
  • Michalina Ziółkowska – miejsce 14
  • Iwona Szmyd – miejsce 33
  • Paulina Bielińska – DNF
  • Magdalena Sadłecka – DNF

KitzAlpBike Festival – Kichberg

Elita


  1. Jordan Sarrou – BH SR Suntour KMC
  2. Thomas Litscher – Multivan Merida
  3. Aleksander Gehbauer – RC Fitstore24 Arbo Asko Kagenfurt
  • Kornel Osicki (OK Racing) – miejsce 40 / -3 okr

Evie Richards – Wielka Brytania

Elisabeth Osl – Ghost Factory Racing Team

Linda Indergand – Focus XC Team


Juniorki


  1. Lisa Pasteiner – WSV Payerbach
  2. Helen Clauzel – Bulls France
  3. Ida Jansson – Team Lapierre Sweden
  • Patrycja Świerczyńska (OK Racing) – miejsce 15 / +13:34

POLSKA

Puchar Polski w maratonie MTB – Łopuszna

  1. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Karol Rożek – AGH Cycling Team
  4. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  5. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

  1. Karolina Cierluk  – Mitutoyo AZS Wratislavia

Cyklokarpaty – Zakopane

Giga


  1. Bartosz Janowski – Romet Racing Team
  2. Krzysztof Celary – KSPO Brakeparts.pl
  3. Krzysztof Ligęska – Wisłoka Dębica

  1. Katarzyna Galewicz
  2. Sylwia Piszczatkowska – PTR Dojlidy Białystok
  3. Anna Francanova – Sabinov

Mega


  1. Kamil Pomarański – DMG Mori Cyclotrener Team
  2. Sławomir Dziwisz – Fil-Bike.com
  3. Piotr Sajdak – Movimento UKS PG Wojnicz

  1. Anna Sadowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Magdalena Ulman – Dema Velobox Kraków
  3. Karolina Sowa – AGH Cycling Team

Bike Cross Maraton – Skoki

  1. Bartłomiej Oleszczuk – Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team
  2. Michał Górniak – Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team
  3. Mateusz Laszczyk – Agrochest Team

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Monika Uryzaj – Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team
  3. Dominika Nowacka – Polart Nutraxx Team

Mazury MTB – Gałkowo

Maraton


  1. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  2. Tomasz Skalski – Renault Team
  3. Darek Tumanec – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

Półmaraton


  1. Grzegorz Maleszka – Renault Team
  2. Łukasz Dudko – Blooment Interactive
  3. Matuesz Hanker – Renault Team

  1. Magdalena Fabjanowicz – 7r Logistic Politechnika Gdańska
  2. Klaudia Ostrowska – Klub Finess Guarana
  3. Anna Świderska – MTB Team Ełk

Maraton MTB Brzeziny – Brzeziny

Giga


  1. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team

Mega


  1. Jarosław Ziółkowski – TRW Cloudware Team
  2. Kamil Nogalski – Niezrzeszony
  3. Filip Pacan – Rower na Polskę

  1. Małgorzata Lutecka – iFON.pl
  2. Emilia Zadworna

MTB Cross Maraton – Kielce

Jeśli będą wyniki to je opublikujemy, ale raczej je zwiało…


Mazovia MTB Marathon – Łopuszna

Giga


  1. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  2. Tomasz Koszarek – Old Boys Podhale
  3. Tomasz Szopiński – Niezrzeszony

  1. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia

Mega


  1. Krystian Piróg – Thule JMP
  2. Bartek Borowicz – APS Polska Cozmobike
  3. Jakub Żuławiński – Thule JMP

  1. Małgorzata Mazurek – RMF Adrenaline Mountain Dew MTB Team
  2. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  3. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team

Turbacz Time Trial – Łopuszna

  1. Piotr Huzior
  2. Jakub Chryczyk
  3. Piotr Śliwiński

  1. Urszula Luboińska
  2. Marianna Wyszyńska Tyniec
  3. Joanna Mania

Trzy Wieże XC – Szczecin

W oczekiwaniu na publikację…

fot. UCI / Cerveny

COMMENTS

DISQUS: 1