Rafał Nogowczyk (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team) – Author Skoda Bikemaraton, Sulovske Skaly

HomeKomentarze

Rafał Nogowczyk (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team) – Author Skoda Bikemaraton, Sulovske Skaly

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W sobotę udało się wreszcie odczarować maraton Sulovskie Skaly na Słowacji. Startowałem tu wcześniej trzykrotnie i za każdym razem wyścig nie przebiegał tak, jak chciałem. Tym razem jednak wszystko ułożyło się dobrze i wygrałem.

Ze względu na realizowany program treningowy wybrałem trasę 39 km, licząc na około dwie godziny szybkiej jazdy. Pogoda dopisała – rano przeszła ulewa, ale temperatura była bardzo wysoka – czyli błoto i upał, a to lubię.

Zaraz po starcie peleton rozprowadził safety car (rzeczywiście miał taki napis i do tego pomarańczowe koguty), ale jak tylko zjechał to na pierwszym podjeździe wszyscy mocno przyspieszyli. Tym razem nie zostałem na starcie i byłem w stanie utrzymać się w czołówce, co dobrze rokowało na resztę wyścigu. Nawet zaatakowałem, co zazwyczaj nie zdarza mi się na początku i na pierwszej górce zostało nas już tylko dwóch. Na drugim podjeździe jeszcze dokręciłem i przez cały wyścig jechałem już sam. Jazda po tej trasie dawała wiele przyjemności. Podjazdy były wymagające, niektóre nawet bardzo, ale trudności rekompensowały zjazdy oraz piękne widoki.

 

Rafał Nogowczyk, sulovske skaly

 

Maraton w Sulovie to w mojej opinii jeden z najlepszych maratonów na Słowacji. Organizacyjnie wszystko dopięte na ostatni guzik pod każdym względem. Oczywiście prysznice dla zawodników to już standard (szkoda, że u nas jeszcze się to nie przyjęło). W oczekiwaniu na wyniki czas umilał zawodnikom i kibicom lokalny zespół oraz pokaz trialu w wykonaniu Jana Kocisa. Do tego po dekoracji była tombola z dobrymi nagrodami. Polecam ten wyścig w przyszłym roku i mam nadzieję, że na starcie stanie więcej zawodników z Polski.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0