Wawak trzeci w Pucharze Czech!

HomeINFORMACJE PRASOWEKross Racing Team

Wawak trzeci w Pucharze Czech!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


Informacja prasowa


Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) finiszował na trzecim miejscu w Pucharze Czech w kolarstwie górskim. W wyścigu w Brnie, który odbył się 12.06 triumfował Mistrz Olimpijski Jaroslav Kulhavy przed Janem Skarnitzem.

 

Bartek Wawak na podium Fot Tomasz Swierczynski.jpg

 

Słoneczne Brno było gospodarzem czwartej edycji Pucharu Czech. W pierwszym rzędzie ustawiony został reprezentant Kross Racing Team – Bartłomiej Wawak. Po dobrym starcie utrzymał się na czele stawki. Już na pierwszym okrążeniu od rywali odjechał Jaroslav Kulhavy. Na kolejnych rundach mocniejsze zmiany dawali Wawak i Skarnitz, zwiększając dystans do kolejnych rywali. Na ostatnie okrążenie wjechali razem i wiadomo było, że będą walczyć o drugą lokatę. Na końcówce silniejszy okazał się doświadczony Czech.

 

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) powiedział na mecie:

Jestem bardzo zadowolony ze swojej jazdy. Po ciężkim tygodniu (start w Szwajcarii i Czechach) nie spodziewałem się, ze moje nogi będą takie dobre. Na ostatniej rundzie popełniłem błąd na jednym z technicznych elementów i Skarnitz mi odjechał. Próbowałem jeszcze gonić, ale obaj jechaliśmy na 100% i nie udało się.

 

1. KULHAVÝ Jaroslav SPECIALIZED RACING XC CZE 1:31:11.4 0:00:00.0
2. ŠKARNITZL Jan SRAM MITAS TREK CZE 1:32:23.6 0:01:12.2
3. WAWAK Bartlomiej Kross Racing Team POL 1:32:44.5 0:01:33.1

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0