Wawak trzeci w Pucharze Czech!

Wawak trzeci w Pucharze Czech!

REKLAMA
Plan na weekend 42/2019
Plan na weekend 23/2016
Michał Topór (Superior Zator) – Strabag MTB Cup, Brno
Plan na weekend 42/2018
Maciej Jeziorski (Romet MTB Team) – Puchar Czech XCO, Brno

Informacja prasowa


Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) finiszował na trzecim miejscu w Pucharze Czech w kolarstwie górskim. W wyścigu w Brnie, który odbył się 12.06 triumfował Mistrz Olimpijski Jaroslav Kulhavy przed Janem Skarnitzem.

 

Bartek Wawak na podium Fot Tomasz Swierczynski.jpg

 

Słoneczne Brno było gospodarzem czwartej edycji Pucharu Czech. W pierwszym rzędzie ustawiony został reprezentant Kross Racing Team – Bartłomiej Wawak. Po dobrym starcie utrzymał się na czele stawki. Już na pierwszym okrążeniu od rywali odjechał Jaroslav Kulhavy. Na kolejnych rundach mocniejsze zmiany dawali Wawak i Skarnitz, zwiększając dystans do kolejnych rywali. Na ostatnie okrążenie wjechali razem i wiadomo było, że będą walczyć o drugą lokatę. Na końcówce silniejszy okazał się doświadczony Czech.

 

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) powiedział na mecie:

Jestem bardzo zadowolony ze swojej jazdy. Po ciężkim tygodniu (start w Szwajcarii i Czechach) nie spodziewałem się, ze moje nogi będą takie dobre. Na ostatniej rundzie popełniłem błąd na jednym z technicznych elementów i Skarnitz mi odjechał. Próbowałem jeszcze gonić, ale obaj jechaliśmy na 100% i nie udało się.

 

1.KULHAVÝ JaroslavSPECIALIZED RACING XCCZE1:31:11.40:00:00.0
2.ŠKARNITZL JanSRAM MITAS TREKCZE1:32:23.60:01:12.2
3.WAWAK BartlomiejKross Racing TeamPOL1:32:44.50:01:33.1

COMMENTS

DISQUS: 0