Plan na weekend 23/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 23/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Trudno dziwić się, że cross country w kraju się w zasadzie nie rozwija albo stoi w miejscu. Kolejny weekend i kolejny przykład sytuacji w której wyścigów XCO jest mniej niż mało. Dlatego nie dziwne, że jest stagnacja, a zawodnicy muszą po „cenne doświadczenie” jeździć na zagraniczne wyścigi.

Sobota:

Maraton Rowerowy Lang Team – Bukovina Resort (SKMTB kat.1) – Bukowina Tatrzańska – bodajże dwa lata temu w kalendarzu imprez mtb Lang Team pojawiła się Bukowina Tatrzańska i … nieźle namieszała, bo do tej pory trasy tego cyklu były do przejechania przez wszystkich. A tu się okazuje, że nawet jakieś góry, przewyższenia i trudności techniczne będą. Wyścig zaliczany do Pucharu Polski w maratonie MTB. Pierwotnie miał być uzupełniającą eliminacją do MŚ w maratonie MTB. Ale jak się okazało nasi zawodnicy pojechali dużo powyżej kryteriów PZKol i wszystko jest dogadane. Zapowiedź.

Cyklokarpaty (SKMTB kat.2) – Sandomierz – jeszcze góry, choć nie podkarpackie, bo Sandomierz należy już do województwa świętokrzyskiego. Najbardziej oddalona od gór edycja tego cyklu, co wcale nie znaczy, że będzie łatwo. Jeśli planujesz coś więcej niż tylko start „i do domu” to możesz zerknąć do naszego poradnika. Na Giga 74 km i prawie 900 metrów przewyższeń.

Piknik olimpijski – Warszawa – PZKol razem z PKOl jak co roku zapraszają na pełen atrakcji piknik, gdzie przygotowanych będzie szereg atrakcji:


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/BGZBNPPARIBASARENAPRUSZKOWTorKolarski/photos/a.633378456755508.1073741831.545294222230599/1087540111339338/?type=3&theater/” width=””/]


Niedziela:

Puchar Mazowsza MTB XC (SKMTB kat.2) – Góra Kamieńsk k. Bełchatowa – jedyny wyścig cross country weekendu. Trasa na stoku narciarskim. Więcej nie trzeba chyba pisać ;) link

Mazovia MTB Marathon (SKMTB kat.2) – Ciechanów – zapowiedź

Solid MTB Maraton (SKMTB kat.2) – Mchy – ostatni wiosenny wyścig tego cyklu, kolejny, finałowy dopiero we wrześniu. Zapowiada się wymagająco, bo runda liczy 38 km i ponad 500 metrów. Na Mega do pokonania dwukrotnie.

V Wyścig rowerowy MTB – Bogatynia – Piknik rowerowy oraz zawody w kilku kategoriach wiekowych. Więcej na bogatynia.pl

Zachodnia Liga MTB (SKMTB kat.2) – Moryń – główny dystans liczy 50 km, a dla rodzin przygotowana jest oznaczona trasa licząca 18 km.

PROsi

Z braku oferty krajowej na pewno warto obserwować tablice z wynikami w Brnie, gdzie rozegrany będzie Puchar Czech. Warto pamiętać, że w tej lokalizacji za dwa lata rozegrane zostaną ME XCO. Czołowi zawodnicy z kolei nie tyle pauzują, co przygotowują się do MŚ, które już za trzy tygodnie w Czechach.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0