Sukces grupy kolarskiej Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team w Opawie

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Sukces grupy kolarskiej Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team w Opawie


INFORMACJA PRASOWA


W sobotę, 21.05.2016 w czeskiej Opavie odbył się prestiżowy maraton MTB SILESIA Bike Marathon, który posiada długoletnią historię i na stałe wpisał się w kalendarz naszych startów. Trasa bardzo piękna i malownicza, nie brakowało sztywnych podjazdów i technicznych zjazdów. W ten dzień dopisało wszystko. Świetna pogoda, bardzo dobra organizacja zawodów, rewelacyjna dyspozycja chłopaków sprawiły że zawody zakończyły się WIELKIM SUKCESEM naszej grupy. Mateusz Nieboras ZWYCIĘŻA w swojej kategorii wiekowej oraz zajmuje 3 MIEJSCE OPEN.„Maraton w Czechach był moim kolejnym startem oraz kolejnym dobrym wynikiem. Trasa bardzo fajnie wyznaczona dawała wiele frajdy, pogoda wyśmienita i kibice mocno dopingujący” – komentuje Mateusz Nieboras.

Dodatkowo nasz Team wywalczył 2 MIEJSCE w klasyfikacji drużynowej na 30 zespołów, które brały udział w zawodach.

„Kolejny świetny maraton u naszych południowych sąsiadów. Super zawody, szczególnie jak na najwyższych stopniach podium stają nasi zawodnicy. Zapraszam na maratony do Czech, można poczuć klimat świetnej rywalizacji i super zabawy.” – komentuje Marcin Cholewa.„Ostatni tydzień był dla mnie bardzo ciężki, gdyż skupiałem się na mocnych i intensywnych treningach przed Trophy. Przystępując do startu byłem zmęczony i brakowało mi świeżości. Początek pojechałem nie najgorzej ale końcówka bardzo mnie zmęczyła. Teraz muszę trochę odpocząć przed kolejnymi zawodami i mam nadzieję że już będzie tylko lepiej” – komentuje Rafał Nogowczyk.„Zabrakło nam tylko 8s do pierwszego miejsca, więc to naprawdę jest dla nas bardzo dobry wynik i już wiemy że za rok musimy powalczyć o pierwsze miejsce drużynowe. Na ostatnim kilometrze wyprzedziłem jeszcze 4 czeskich zawodników i do samego końca jechałem już na odcięciu! To była ostra WALKA. Organizacja zawodów – rewelacja! Trasa w 100% zabezpieczona przez Policję, bardzo dobre oznaczenia trasy, mnóstwo kibiców na trasie z dzwonkami i tubami, to musiało się skończyć tylko dobrze :)” – komentuje Remigiusz Ciupek.

„To był udany mój start, starałem się trzymać równe tempo od samego początku do końca. Na podjazdach oczywiście wykorzystałem swoją MOC i wykręcałem ile tylko mogłem. Mocny doping, świetna atmosfera na trasie i każdy podjazd był dla mnie przyjemnością. Na mecie potrójna radość, trzy pudła dla naszego zespołu – SZOK. Cieszę się bardzo! A to dopiero początek sezonu… będzie się działo” – komentuje Artur Olszak.


11 - Rafał Nogowczyk, Marcin Cholewa, Mateusz Nieboras,fot. Katarzyna Serafin


Sukces drużynowy zawdzięczamy naszej trójce: Mateusz Nieboras, Rafał Nogowczyk, Remigiusz Ciupek, którzy najszybciej pokonali dystans 55km i sumę przewyższeń 1200m.
Poniżej szczegółowe wyniki całej grupy.

WYNIKI

55km – 484 uczestników

Mateusz Nieboras – 3 OPEN, 1 KAT. czas: 02:17:20.57
Rafał Nogowczyk – 13 OPEN, 7 KAT., czas: 02:22:25
Remigiusz Ciupek – 34 OPEN, 15 KAT., czas: 02:35:01
Artur Olszak – 53 OPEN, 23 KAT., czas: 02:39:11
Marcin Cholewa – 69 OPEN, 12 KAT., czas: 02:43:03

WYNIKI DRUŻYNOWE

30 – drużyn

1 – KC Hlinsko – czas: 07:14:39
2 – KRIEDLER FAN-SPORT – czas: 07:14:47
3 – Cyklosport HaF PRO – czas: 07:27:55

COMMENTS

DISQUS: 0