Wyniki – 21-22 maja 2016

Wyniki – 21-22 maja 2016

REKLAMA
Gunn-Rita Dahle Flesjaa 5. w PŚ w Albstadt
Katarzyna Solus Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB) – Puchar Świata, Albstadt
Merida Days – Albstadt 2016
Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace) – Puchar Świata XCO, Albstadt
Kolarski weekend 21/2017

Miniony weekend stał przede wszystkim pod znakiem Pucharu Świata w Albstadt. W kraju najważniejszym wyścigiem był z kolei Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku, który był zaliczany do Pucharu Polski w maratonie MTB, a także ostatnią eliminacją do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w maratonie MTB na Łotwie.

Puchar Świata

Polską ekipę pech prześladował od niedzielnego poranka. Marceli Bogusławski rywalizację w wyścigu orlików skończył już na pierwszym okrążeniu. Wszystko przez zawodnika, który najechał na jego rower. W efekcie skrzywione koło zablokowało się w tylnym trójkącie, co zmusiło Marcelego do wycofania się z wyścigu:


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/boguslawskimarceli/photos/a.269869293124501.54945.244261969018567/942955385815885/?type=3&theater/” width=””/]


Elita kobiet. Faworytka wyścigu Jolanda Neff nie stanęła na starcie z powodu infekcji wirusowej, a sam wyścig wygrała Annika Langvad, która przez większość wyścigu jechała na czele. Ciekawie wyglądała rywalizacja o pozostałe miejsca na podium. Przez bardzo długi czas wydawało się, że pewniakiem do drugiego miejsca jest Catherine Pendrel, ale na ostatnim okrążeniu – mimo dwóch poważnie wyglądających upadków – wyprzedziła ją Jenny Rissveds.

Walkę o czołowe lokaty Mai Włoszczowskiej pokrzyżował w zasadzie nie tyle upadek, co uślizg na 2 okrążeniu. Po powrocie na trasę nie mogła już znaleźć odpowiedniego rytmu.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/mwloszczowska/photos/a.147832318591283.24827.140115669362948/1138597049514800/?type=3/” width=””/]


Niesamowitą pracę z kolei wykonała Katarzyna Solus Miśkowicz, która startując z numerem 86 przebiła się do przodu i zajęła 25 miejsce ze stratą 7:35. Aleksandra Dawidowicz nie ukończyła wyścigu, Monika Żur sklasyfikowana została na 58 miejscu i stratą 2 okrążeń. Z kolei Paula Gorycka odpowiednio 65 i strata 3 okrążeń.

Wyścig mężczyzn – bez zaskoczeń – odbył się pod dyktando duetu Nino Schurter / Julien Absalon. Przez wszystkie siedem okrążeń jechali we dwóch na czele tasując się między sobą. Rozstrzygnięcie przyszło na ostatniej prostej, gdzie dosłownie o błysk szprychy szybszy był Szwajcar.

Przez pierwsze trzy okrążenia zapowiadało się, że o trzecie miejsce będzie walczyć kilku zawodników, a wśród nich prowadzący grupkę Fabian Giger. Niestety na trzecim okrążeniu na jednym ze zjazdów zaliczył upadek w wyniku którego musiał udać się do boksu technicznego wymienić koło. Kosztowało go to ponad minutę i ostatecznie na metę dotarł na 7 miejscu. Do wysokiej dyspozycji wraca po kontuzji i przerwie w ściganiu Jaroslav Kulhavy, który zajął dziś czwarte miejsce.

Polacy – Kornel Osicki zajął 106 miejsce i 3 okrążenia straty, a Bartłomiej Wawak wycofał się z rywalizacji.

Rozstrzygnięcia w Albstadt to przedostatni etap kwalifikacji na Igrzyska w Rio, bo liczy się jeszcze rezultat PŚ w La Bresse. Nie mniej jednak jasnym jest, że mężczyźni nie uzyskali żadnej kwalifikacji, więc w zasadzie dla reprezentantów Polski sezon kończy się albo na MŚ w Novym Meste na początku lipca, a dla całej reszty w połowie lipca na Mistrzostwach Polski.

Jeśli chodzi o damską reprezentację Polski do Brazylii to wszystko wskazuje na to, że Polkom udało się utrzymać dwa miejsca – zbieranie punktów trwa do 25.05. Nie podlega żadnej dyskusji, że jeden bilet należy się Mai Włoszczowskiej.

A drugi?

PZKol w komunikacie z kwietnia 2015:

Kwalifikację do olimpijskiej reprezentacji Polski Rio de Janeiro 2016 uzyskają zawodnicy i zawodniczki z najmniejszą sumą miejsc w zawodach XCO elity Pucharu Świata i wyścigów kategorii HC.

PZKol w komunikacie z grudnia 2015:

Polski Związek Kolarski informuje, że wyznaczone zostały następujące wyścigi kwalifikacyjne:

1. KMC Bundesliga XCO – Goldtrophy Sabine Spitz Bad Säckingen/Niemcy – 9-10.04.2016
2. Puchar Świata XCO – Albstadt/Niemcy – 21-22.05.2016
3. Puchar Świata XCO – La Bresse/Francja – 28–29.05.2016


Goldtrophy Sabine SpitzPŚ AlbstadtPŚ La Bresse
Aleksandra Dawidowicz20DNF
Paula Gorycka2865
Katarzyna Solus Miśkowicz2125
Maja Włoszczowska315
Monika ŻurDNF58

Z tabelki wynika, że jeśli wziąć kryteria jako zwykłą matematykę, to mamy dwie kandydatki na drugie miejsce do Rio – Aleksandrę Dawidowicz oraz Katarzynę Solus Miśkowicz. Jak to w sporcie, niech wygra lepsza!

Krajowe ściganie

We wspomnianym Gdańsku triumfowali Dariusz Batek (CST Riders) oraz Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric). Wg informacji podanej przez Dyrektora Sportowego PZKol Andrzeja Piątka kwalifikacje do Reprezentacji na ME zdobyli:



W sobotę na Bike Maraton w Zdzieszowicach dobrą passę kontynuował Bartosz Janowski, który po Kluszkowcach nie schodzi z najwyższego stopnia podium. Wśród kobiet niepokonana była Michalina Ziółkowska.

Weekendowe starty dla wieli zawodników były ostatnim przetarciem przed rozpoczynającą się w czwartek etapówką Beskidy MTB Trophy. Na wyróżnienie zasługuje trasa, którą przygotowali organizatorzy Solid MTB w Lesznie. Na dystansie Mega najszybszym zawodnikom rywalizacja zajęła ponad trzy godziny.


ŚWIAT

Puchar Świata – Albstadt, Niemcy

Elita


  1. Nino Schurter – Scott Odlo MTB Racing Team
  2. Julien Absalon – BMC Mountainbike Racing Team
  3. Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC
  4. Jaroslav Kulhavy – Specialized Racing
  5. Lars Forster – BMC Mountainbike Racing Team
  • Fabian Giger (Kross Racing Team) – miejsce 7 / +3:15
  • Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 29 / +5:47
  • Kornel Osicki (OK Racing) – miejsce 106 / -3 okr.
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – DNF

  1. Annika Langvad – Specialized Racing
  2. Jenny Rissveds – Scott Odlo MTB Racing Team
  3. Catherine Pendrel – Luna Pro Team
  • Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) – miejsce 15 / +4:35
  • Katarzyna Solus Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 25 / +7:35
  • Monika Żur (BH SR Suntour KMC) – miejsce 58 / -2 okr
  • Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) – miejsce 65 / -3 okr
  • Aleksandra Dawidowicz (SGR Specialized) – DNF

U23


  1. Samuel Gaze – Specialized Racing
  2. Titouan Carod – Scott Creuse Oxygene Gueret
  3. Marcel Guerrini – Focus XC Team
  • Marceli Bogusławski (KCP Elzat Bieniasz Bike) – DNF

  1. Sina Frei – JB Brunex Felt Team
  2. Evie Richards
  3. Anna Tauber
  • Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 22 / +11:05
  • Rita Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator) – DNF

POLSKA

Skandia Maraton Lang Team (SKMTB kat.1) – Gdańsk

Grand Fondo


  1. Dariusz Batek – Wibatech Fuji / CST Riders
  2. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  5. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  3. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia

Medio


  1. Tomasz Repiński – EDF Trek Gdynia
  2. Michał Górniak – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  3. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team

  1. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Katarzyna Łysek – ProCycling.pl
  3. Anna Ostrowska – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

Bike Maraton (SKMTB kat.1) – Zdzieszowice

Giga


  1. Bartosz Janowski – Romet Racing Team
  2. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Rafał Hebisz – Kellys Team
  4. Rafał Alchimowicz – Optyk Okular Jelenia Góra
  5. Mateusz Lewandowski – Mróz Kórnik

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych

Mega


  1. Piotr Kurczab – SGR Specialized
  2. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  3. Marcin Kawalec – IM-Motion Kross Team

  1. Karolina Sowa – AGH Cycling Team
  2. Magdalena Wojtyła – IM-Motion Kross Team
  3. Monika Strychar – Mitsubishi Materials MTB Team

Bike Atelier Maraton (SKMTB kat.2) – Tychy

  1. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team
  3. Mateusz Zoń – Taurus Kreidler MTB Team

  1. Joanna Gumienniak – Bike Atelier Maraton
  2. Ewelina Wróbel – Śląski Uniwersytet Medyczny
  3. Patrycja Wichary – Bike Atelier Maraton

Maratony Kresowe (SKMTB kat.2) – Mielnik

  1. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  2. Piotr Kirpsza – Olympic Sport Romet
  3. Paweł Arciszewski – Renault Team

  1. Silvija Latozaite – Sprint SBR Bank
  2. Tatjana Skurat – Velopark
  3. Aleksandra Zinówko – Milsport Blu Team

Solid MTB Maraton (SKMTB kat.2) – Leszno

Mega


  1. Grzegorz Grabarek – Sulima Rowery Team
  2. Piotr Krysman – Kross Euro-Rower.pl
  3. Przemysław Rozwalka – MW Invest Group

  1. Marta Rozwalka – MW Invest Group
  2. Małgorzata Kaczmarek – Kibolski KS

Mini


  1. Wojciech Mizuro – Real 64sto
  2. Radosław Lonka – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Przemysław Mikołajczyk – Agrochest Team

  1. Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  2. Kamila Wójcikiewicz – Jedlicze Team
  3. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team

MTB PFKA Cup (SKMTB kat.2) – Kleczew

Wkrótce…


Zachodnia Liga MTB (SKMTB kat.3) – Wałcz

  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  3. Filip Jeleniewski – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes

  1. Monika Pająk – Niezrzeszona
  2. Anna Kłos – Bike Team Szczecin
  3. Iwona Berg – Brenderup Team

MTB Opoczno Maraton (SKMTB kat.3) – Odrzywół

  1. Łukasz Staszko – MAxxbike Team
  2. Sebastian Opoka – DMG  Mori Cyclo Trener Team
  3. Marek Górecki – Warach Rowery

  1. Ada Stępniewska – Niezrzeszony
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team

LOTTO Poland Bike Marathon – Nadarzyn

  1. Roger Głowacki – Wola Bike Orbea Team
  2. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  3. Bartosz Grędziński – TRW Cloudware Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Anna Urban – TRW Cloudware Team
  3. Magdalena Szymańska – Trybik Northwave Team

COMMENTS

DISQUS: 0