Bike Maraton 2016 – przystanek nr 3 – Zdzieszowice

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Bike Maraton 2016 – przystanek nr 3 – Zdzieszowice


INFORMACJA PRASOWA


Po płaskiej inauguracji w Miękini, prawdziwie górskiej trasie w Polanicy-Zdrój przyszedł czas na interwałową trasę w Zdzieszowicach. Opolska odsłona Bike Maratonu gości w kalendarzu Bike Maraton nieprzerwanie od 9 lat a wizytówką tej edycji stał się kwitnący rzepak.

Czy do soboty 21 maja rzepak wytrzyma? tego nie wiemy! ale jedno jest pewne – Góra Św. Anny na pewno znów będzie wymagająca a mocno pofałdowany teren da się we znaki wszystkim startującym w Zdzieszowicach. Jak co roku bazą wyścigu będzie położony w centrum miasta Park Zabaw, który przeszedł w tym roku gruntowną modernizacje. W parku swoją rywalizację będą mieli najmłodsi w rozgrywanym w nowej formule Dziecięcym Bike Maratonie.


bike maraton zdzieszowice 2014 02


Uczestnicy dystansów głównych wyjadą z centrum by zmierzyć się z asfaltowym podjazdem na sam szczyt Góry Św. Anny. Po pokonaniu popularnej „Anki” każdy będzie mógł wybrać trasę, którą chce jechać:

– Mini – będzie liczyło 24 km – a najtrudniejsze będzie już za uczestnikami – po asfaltowej wspinaczce na Górę Św. Anny pozostanie kilka krótszych interwałowych odcinków bez większych problemów technicznych i powrót do Parku Zabaw w Zdzieszowicach

– Mega – 55 km – dystans Mega względem ubiegłego roku znacznie urósł, pojawiło się sporo nowych odcinków a także start dobrze znane podjazdy i zjazdy, które powinny przypaść do gustu.

– Giga – 87 km – to drugie najdłuższe GIGA w Bike Maraton 2016, uczestnicy królewskich dystansów dłużej ścigać się będą tylko podczas Mistrzostw Polski XCM w Bike Maraton Jelenia Góra. Spora dawka podjazdów na nowej pętli BM Zdzieszowice sprawiła, że mimo tylko pagórkowatej trasy udało się uzbierać „gigowcom” prawie 1500 m przewyższenia.

Sporo atrakcji będzie również w Parku Zabaw, prócz wspomnianych wcześniej zawodów dziecięcych, przez cały dzień przygrywać będzie miejscowa orkiestra, przedstawiciele marki SsangYong zaprezentują samochody spod swoich skrzydeł. Jak zawsze nas stoisku marki SCOTT można przymierzyć się do rowerów z najnowszej kolekcji a Quest przedstawi nowe trendy panujące w ubiorach nie tylko rowerowych. O nawodnienie wszystkich zadbają przedstawiciele marki ETIXX.

Bike Maraton Zdzieszowice jest częścią aktywnego weekendu w Gminie Zdzieszowice, dzień po rywalizacji MTB swoje zmagania będą mieli biegacze uliczni w ramach Runner’s World Super Bieg – do wyboru Półmaraton lub bieg na 10 km.

Szczegóły zawodów na www.bikemaraton.com i www.superbieg.pl

COMMENTS

DISQUS: 0