Startują zapisy na Enduro MTB Series by Kellys 2016

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Startują zapisy na Enduro MTB Series by Kellys 2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAINFORMACJA PRASOWA


Już w najbliższy piątek 22 kwietnia 2016 startują zapisy na pierwszą tegoroczną edycję zawodów „Enduro MTB Series by Kellys” – jedynego w Polsce cyklu wyścigów kolarskich rozgrywanego w formule on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy.

Po długim zimowym wyczekiwaniu przyszedł czas na dokonanie rejestracji na zawody, które odbędą się 18 czerwca w Przesiece. Już za 2 miesiące przekonamy się kto z uczestników najlepiej poradzi sobie z czterema nowymi odcinkami specjalnymi wyznaczonymi na terenie Gminy Podgórzyn. Karkonoskie ścieżki kryją jeszcze wiele tajemnic, którymi z pewnością zaskoczymy niejednego ridera. Mamy jednak świadomość, że przy rywalizacji on-sight nie należy „przeginać” z trudnością, bo już sam fakt jechania bez wcześniejszej znajomości trasy, wystarczająco utrudni rywalizację – mówi Grzegorz Miedziński organizator zawodów.

Po niewątpliwym sukcesie imprezy w 2015 roku, można spodziewać się dużego zainteresowania wyścigiem, w którym utrzymane zostaną takie standardy jak: elektroniczny pomiar czasu, wyniki on-line, grupy startowe (po 20 osób), losowanie nagród wśród wszystkich uczestników czy wieczorna integracja przy grillu. W tym roku limit uczestników wynosi 200 osób. Aby wziąć udział w zawodach, należy dokonać rejestracji na www.Enduro-MTB.eu oraz opłaty za udział w zawodach. Dopiero po weryfikacji transakcji system umieści zapisaną osobą na liście startowej. Pojawiły się drobne zmiany w kategoriach, zgodnie z którymi kobiety rywalizują open, zaś mężczyźni będą klasyfikowani w 3 kategoriach wiekowych: Junior (od 15 do 21 lat), Elita (od 21 do 39 lat) oraz Master (od 40 lat). Dodatkowo wśród wszystkich uczestników będzie prowadzona klasyfikacja Hardtail, która dotyczy zawodników startujących na rowerach ze sztywną ramą (bez amortyzacji). Nie zabraknie oczywiście klasyfikacji drużynowej, w której punktować będzie trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników danej drużyny (bez względu na kategorię i płeć).

Organizatorzy szykuję również niespodzianki. Pierwszą z nich jest bluza kolarska „Enduro MTB Series by Kellys” wykonana przez Galaxy Wear, którą będzie można nabyć drogą kupna już podczas rejestracji lub w czasie zawodów. Kolejna nowość to mini-turniej zręcznościowy, który zostanie rozegrany po dekoracji zwycięzców. Dla podpowiedzi dodamy, że warto zabrać ze sobą kąpielówki i ręcznik :). Zaś w kolejnych informacjach prasowych organizatorzy obiecali podać szczegóły na temat stoisk partnerów i możliwości testowania sprzętu (m.in. rowerów Kellys, samochodów SsangYong, plecaków Deuter, kasków TSG, czołówek Petzl, okularów i gogli Julbo, smarów Juice Lubes, uszczelniaczy Trezado, Airshot), oraz wartości puli nagród, która w tym roku będzie jeszcze większa. Nic tylko zapisywać się i przyjeżdżać do Przesieki.

Zapisy na www.enduro-mtb.eu a aktualne newsy na www.facebook.com/EnduroMTBseries


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0