Spędź majówkę z testami Meridy [pr]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Spędź majówkę z testami Meridy [pr]

Od 30 kwietnia do 3 maja potrwają testy Meridy na Lubelszczyźnie. Ciężarówka, którą wypełni ponad 30 rowerów z najwyższej półki, zatrzyma się w Puławach, Kazimierzu Dolnym oraz Lublinie. Dużą atrakcją będzie nie tylko sprzęt, ale także miejsca, w których będzie go można testować. – Wytyczyliśmy specjalną trasę wiodącą przez najpiękniejsze i najciekawsze fragmenty Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – mówi Piotr Kiraga ze sklepu Atol Bike, współorganizator testów.

 

Długi weekend majowy upłynie na Lubelszczyźnie pod znakiem intensywnych testów rowerów. Umożliwi je Mobilne Centrum Testowe Meridy, którego zawartość od 30 kwietnia do 3 maja będzie można sprawdzać na malowniczych trasach. – Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek, bez względu na ich stopień zaawansowania – mówi Piotr Kiraga ze sklepu Atol Bike, współorganizatora testów. Znajdujące się w ciężarówce rowery szosowe i rowery górskie Merida to m.in. modele zawodowych grup kolarskich Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Team, które można zobaczyć na trasach najważniejszych wyścigów świata. Wśród ponad 30 modeli znajdą się także rowery turystyczne, szybkie rowery miejskie, a nawet rowery dziecięce. Nowością w Mobilnym Centrum Testowym będzie Merida Warp TRI 5000, czyli rasowy rower triathlonowy. Szczegóły dotyczące rejestracji na akcję, która rozpocznie się 30 kwietnia w Puławach, znajdują się na www.rowerymerida.pl/testy.

 

mobilne centrum testowe merida polska 2016 sosnowiec 1

 

– Któż z nas nie chciałby choć przez chwilę poczuć się jak zawodowiec? – zastanawia się Kiraga, który zadbał o to, by rowery służące czołowym grupom kolarskim świata były testowane w odpowiednich warunkach. – Wytyczyliśmy specjalną trasę wiodącą przez najpiękniejsze i najciekawsze fragmenty Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – mówi. Czego można się na niej spodziewać? – Podjazd pod wyciąg narciarski w Parchatce czy choćby zjazd wąwozem pełnym luźnych i śliskich kamieni w okolicy kamieniołomu w Kazimierzu Dolnym to trudności, które te rowery wprost kochają! – przekonuje Kiraga. Zaznacza jednak, że choć do dyspozycji testujących będą doświadczeni przewodnicy, którzy znają wszystkie zasadzki na trasie, każdy z uczestników akcji sam podejmie najlepszą dla siebie decyzję. – Dozwolone jest nawet wypożyczenie roweru tylko po to, by ustawić go na solidnym stojaku przed sklepem, umieścić się w siodle bez ruchu i tkwić w tej pozycji nawet dwie godziny. Każdy sam zdecyduje, czy zechce solidnie przetestować te znakomite rowery, czy jedynie je obejrzeć, pogłaskać i strzelić sobie z nimi selfie.

 

Czuć różnicę

 

– Ciężko opisać na gorąco wrażenia z jazdy, aż cały się trzęsę. Coś pięknego, tyle jestem w stanie teraz powiedzieć – przyznał Arkadiusz Foltak, jeden z uczestników ostatnich testów Meridy w Katowicach. Miał on okazję sprawdzić na trasie model Scultura Team, taki sam, na którym Przemysław Niemiec wygrał ostatnio 1. etap wyścigu dookoła Turcji. Dotychczasowe przystanki Mobilnego Centrum Testowego pozwoliły wielu osobom w różnych częściach Polski poczuć przyjemność z jazdy odpowiednim rowerem. – Najlepiej samemu sprawdzić, jak jeździ dany model. Po takich testach mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że dobry rower robi różnicę – powiedziała Marta Romanowska, jedna z uczestniczek łódzkich testów Meridy. Wśród testowych modeli znalazł się m.in. karbonowy rower szosowy Merida Reacto z elektrycznym osprzętem. – Lekkość przerzucania łańcucha na kolejne zębatki jest nie do opisania. Zmieniając biegi nie czuć absolutnie nic, a słychać jedynie charakterystyczny dźwięk mechanizmu. Według mnie to nie jest elektryka, to magia – stwierdził Arkadiusz Żyła, uczestnik testów w Warszawie. – Trzeba wsiąść na taki rower, żeby zrozumieć, jaka jest różnica między „topowym” a podstawowym sprzętem. Duże znaczenie ma jego waga – podkreślił Sebastian sprawdzający rowery Merida w Łodzi. Model Big.Nine Team, ulubiony rower Gunn-Rity Dahle Flesjii, najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii kolarstwa górskiego, nie pozostawił go obojętnym. – Jest bardzo szybki i wspaniale podjeżdża. To „dream bike”, wszystko świetnie w nim działa, chętnie bym się na niego przesiadł. Dzięki niskiej wadze Big.Nine jest wyjątkowo skoczny, aż się prosi, żeby się na nim wybić, podnieść koło, z aluminiowym rowerem trudno o coś takiego – tłumaczył. Mobilne Centrum Testowe pozwala wszystkim zainteresowanym zapoznać się z typami rowerów, które dotąd były dla nich zupełnie obce. – Ścigam się w MTB i nigdy nie byłem przekonany do „szosy”, ale to się zmieniło. Wiem już, jak przyjemna może być jazda takim sprzętem. Testowałem bardzo dobry rower i mam o czym marzyć, zastanawiam się tylko, jak przekonać żonę do zakupu nowego modelu – uśmiechał się Dariusz Gembara po warszawskich testach.

 

Mobilne centrum testowe merida polska 2016 11

 

Rowerów nie zabraknie

 

Udział w akcji to także szansa na uzyskanie cennych wskazówek, które zapewniają specjaliści obsługujący Mobilne Centrum Testowe. – W jednym miejscu można dokonać oceny i analizy sprzętu, zasięgnąć fachowej rady dotyczącej sprzętu, a także sposobu doboru roweru. Otrzymałem fachowe porady zawodowców na temat dostosowania techniki jazdy do ukształtowania terenu, jak i rodzaju nawierzchni. Po raz pierwszy uczestniczyłem w takiej akcji i jestem pewien, że wezmę udział w jej kolejnych edycjach. Polecam ją wszystkim! – podkreślił Grzegorz uczestniczący w testach w Sosnowcu. Najbliższe rozpoczną się już w najbliższą sobotę w Puławach, a ich organizatorzy zapewniają, że wciąż można zaplanować majówkę szlakiem Mobilnego Centrum Testowego. – Zainteresowanie nasze akcją jest bardzo duże, ale spokojnie, to aż cztery dni – przekonuje Piotr Kiraga. – Testy na tak dużą skalę odbędą się po raz pierwszy w historii naszej działalności, więc i dla nas to wyjątkowe wydarzenie. Bądźcie z nami w te świąteczne dni. Na pewno nie pożałujecie swej decyzji i miło spędzimy razem czas. A na koniec, w przyjaznej atmosferze, może napijemy się wspólnie kawy, a Wy opowiecie nam o swoich wrażeniach? – zachęca kierownik sklepu Atol Bike. Wszelkie szczegóły związane z Mobilnym Centrum Testowym, w tym informacje dotyczące zapisów na akcję w długi weekend majowy, znajdują się na www.rowerymerida.pl/testy.

 

Program majówki z testami Meridy

30 kwietnia – Puławy

1 maja – Kazimierz Dolny i okolice

2 maja – Lublin i okolice – Prawiedniki nad Zalewem Zembrzyckim

3 maja – Puławy

 

***

Obejrzyj relację z wcześniejszych testów Meridy: https://www.youtube.com/watch?v=TeCdbuz6ch0.

COMMENTS

DISQUS: 0