Startuje Bike Atelier Maraton [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Startuje Bike Atelier Maraton [PR]

Już w niedzielę w Dąbrowie Górniczej rozegrany zostanie pierwszy wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton w sezonie 2016. W tym roku zaplanowano aż 6 imprez o zróżnicowanym poziomie trudności trasy. Miłośnicy kolarstwa górskiego przystąpią do rywalizacji 24 kwietnia.

– Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń, a do wyścigu pozostało jeszcze kilka dni. Zapowiada się zatem, że pobijemy zeszłoroczny wynik pod względem liczby startujących – mówi Anna Bara, współorganizator Bike Atelier MTB Maraton.W każdej z imprez uczestnicy będą mieć do wyboru jeden z trzech dystansów – PRO (60-70km), HOBBY (20-30km) oraz KIDDY (dla dzieci od 100m do 4km). Szczegóły związane z rejestracją internetową, wysokością opłat startowych oraz regulamin można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Zapisy on-line są dostępne do czwartku poprzedzającego daną imprezę. Nie zamyka to jednak możliwości zapisania się i wniesienia opłaty startowej w dniu wyścigu, w biurze zawodów.


bike atelier maraton 2016 kalendarz


Start w Dąbrowie Górniczej będzie miał miejsce na terenie Eurocampingu, przy Lasach Błędowskich. Trasa będzie biegła po bardzo zróżnicowanym terenie – po ścieżkach leśnych, drogach szutrowych, asfaltowych, ale też po odcinkach piaszczystych. Trasa na najdłuższym dystansie PRO zahaczy o urokliwe zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, sięgając niemal Ogrodzieńca.

– Wprowadziliśmy sporo zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem, trasa będzie jeszcze bardziej wymagająca, co powinno podnieść poprzeczkę rywalizacji. Na dystansie PRO zawodnicy pokonają 65 kilometrów, a na dystansie HOBBY 23 kilometry – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, pomysłodawca Bike Atelier MTB Maraton.

Bike Atelier MTB Maraton – kalendarz 2016:

  • 24 kwietnia – Dąbrowa Górnicza
  • 22 maja – Tychy
  • 5 czerwca – Rybnik
  • 17 lipca – Żarki, Niegowa oraz Janów
  • 21 sierpnia – Psary
  • 18 września – Gliwice

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BCPBQ5Cl6Kw[/youtube]

COMMENTS

DISQUS: 0