Plan na weekend 16/2016

HomeKALENDARZEuro Bike Kaczmarek Team

Plan na weekend 16/2016

Co zrobić w najbliższy weekend? Kibicować? Startować a jeśli już to czy w cross country czy w maratonie?

Jeśli zdecydujesz się na kibicowanie, to start – przynajmniej w niedzielę – możesz sobie darować. Wszystko przez Puchar Świata w Australii, który w ten weekend transmitowany będzie z soboty na niedzielę o godzinie 3 w nocy (elita kobiet) oraz o 6 rano (elita mężczyzn). Jeśli się na to zdecydujesz, to warto przyjrzeć się ofercie sobotnich zawodów MTB, bo w niedzielę będziesz miał co najwyżej formę na zrobienie rozjazdu ;)

Sobota – 23 kwietnia 2016

  • PP XCO – Białystok – pierwszy dzień ścigania w ramach pierwszej edycji Pucharu Polski w cross country. Organizacja tradycyjnie w tej lokalizacji po stronie UKS Wygoda Białystok. W sobotę wyścigi kategorii Junior Młodszy, Junior, Orlik, Amator, Cyklosport i Masters
  • Syngenta Koronowo Challenge (SKMTB kat.2) – Koronowo k. Bydgoszczy – maraton organizowany przez lokalesów co przede wszystkim jest gwarancją, że z terenu zostanie wyciągnięte absolutne maksimum. Według tych, co dokonali już objazdu trasy, na startujących czekają przede wszystkim niekończące się single prowadzące przez bardzo malownicze tereny. Do wyboru dystanse 15, 39 oraz 74 km. Przewidziane są także wyścigi dla najmłodszych.
  • MTB Wietrzno (SKMTB kat.2) – Wietrzno k. Dukli – taki trochę przedsmak zbliżających się Cyklokarpat. Runda licząca 20 km i 600 m przewyższeń do pokonania raz lub dwa. Na pewno będzie gdzie się zmęczyć.
  • Legia MTB Maraton – Warszawa / WAT – kolejny z bodajże 20 wyścigów organizowanych przez Klub Kolarski Legia Warszawa. Tym razem warszawski WAT, gdzie na stałe są wyznaczone trasy rowerowe pozwalające rozwijać przede wszystkim technikę jazdy.

Niedziela – 24 kwietnia 2016

  • PP XCO – Białystok – ciąg dalszy ścigania z soboty. Co ciekawe oprócz najważniejszych kategorii także w niedzielę amatorzy i mastersi będą mieli swój wyścig. Warto skorzystać.
  • II Grand Prix Olsztyna XCO (SKMTB kat.2) – Las Miejski – rok temu bardzo ciepło przyjęty wyścig, który jak się okazało już na swoim debiucie miał wysoki poziom sportowy oraz trasę godną największych wyścigów. W tym roku podobnie jak rok temu w dwóch wersjach – amator (6x4km) oraz pro (6x5km).
  • Bike Atelier Maraton (SKMTB kat.2) – Dąbrowa Górnicza – drugi sezon cyklu firmowanego przez sieć sklepów i serwisów rowerowych Bike Atelier. Co ważne w tym roku oprócz 6 edycji maratonów, których dystanse zostały trochę wydłużone, zorganizowane zostaną wyścigi cross country! W najbliższą niedzielę inauguracja w Dąbrowie Górniczej – do wyboru dsytansei 65 km / 530 m, 23 / 143 m. Przed startem oraz w trakcie rywalizacji przewidziane są wyścigi dla dzieci w grupach wiekowych do 4, 4-6, 7-8 oraz 9-10 lat.
  • Cyklo Gdynia MTB (SKMTB kat.2) – Gdynia – start ze stadionu miejskiego przy ulicy Olimpijskiej. Cała trasa prowadzi po fragmencie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pętla liczy 15 km i ma ponad 300 m przewyższeń. Na mini do pokonania dwa razy, na mega trzy. Niestety z braku zainteresowania zrezygnowano z dystansu giga, który był jeszcze rok temu.
  • Gryf Maraton (SKMTB kat.3) – Szczecin – cykl maratonów od wielu lat realizowany przez UKS Trygław. Od tego roku nowością jest, że długi dystans nie jest prowadzony na rundach, a na jednej dużej pętli. Do wyboru 32 oraz 50 km.
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Nowy Dwór Mazowiecki – do zdobycia „kultowa” Wajs-góra, a dystanse to 8, 24 i 48 km.

Zanim jeszcze zacznie się weekend to możesz trochę przepalić nogę na warszawskim Torze Służewiec, gdzie w czwartek czasówką zainaugurowane zostaną Kolarskie Czwartki. W Poznaniu ruszyły tydzień wcześniej.

PROsi

Poza wspomnianym na początku wpisu Pucharem Świata w Australii gdzie nasz kraj będzie reprezentować Bartłomiej Wawak zawodnicy z licencjami na pewno licznie stawią się także w wspomnianym wcześniej Białymstoku, który jest elementem kwalifikacji na ME XCO w Szwecji.

Oprócz tego oczy kibiców będą skierowane na austriacki Graz, gdzie swój start zapowiedział Peter Sagan, który stary na MTB traktuje jako urozmaicenie przygotowania do kolejnych startów na szosie.

Jeśli czytasz to w dniu publikacji (środę) to o 14.30 możesz odpalić Eurosport i obejrzeć Walońską Strzałę. Z kolei w niedzielę Leige – Bastone – Leige m.in. z Michałem Kwiatkowskim oraz Rafałem Majką. Katarzyna Pawłowska, Eugenia Bujak oraz Anna Plichta wystartują w sobotę w EPZ Omloop van Borsele, a w niedzielę w Dwars door de Westhoekdołączy do nich Katarzyna Niewiadoma.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0