Marek Konwa twarzą wyścigu i triumfatorem w Rydzynie [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Marek Konwa twarzą wyścigu i triumfatorem w Rydzynie [PR]


INFORMACJA PRASOWA


Rydzyna po raz pierwszy w siedmioletniej historii była organizatorem wyścigu z serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na starcie stanęło 852 kolarzy z całej Polski, a także amatorzy ścigania
z Holandii. Tradycyjnie rywalizacja przebiegała na dystansach mini, mega i giga, a także wśród młodzików i dzieci.

Wyjątkowo o godzinie 11.30, a nie jak to bywało w poprzednich o godzinie 11.00 sędzia zawodów Robert Dobrochowski z Konina, dał sygnał do startu elity. Na starcie m.in. pojawili się olimpijczyk Marek Konwa, który jest twarzą kolarskich wyścigów GP Kaczmarek Electric MTB oraz wielokrotny zwycięzca wyścigów tej serii – Andrzej Kaiser. Nie zabrakło także najlepszych w kraju pań z Magdaleną Sadłecką na czele. Obok gwiazd stanęli także amatorzy kolarstwa, którzy podczas pierwszego wyścigu spodziewali się łatwiejszej trasy. Tak się niestety nie stało, bo po opadach deszczu kolarze stanęli przed arcytrudnym zadaniem i na niektórych odcinkach warunki były ekstremalne.


THS_8462


Rywalizację na dystansie MEGA wygrał Remigiusz Gil z Euro Bike Kaczmarek Electric Team. Na dystansie GIGA tryumfował Marek Konwa, przed Andrzejem Kaiserem oraz Mariuszem Gilem. Zwycięzca zawodów w Rydzynie, to wychowanek Trasy Zielona Góra, aktualnie broniący barw klubu 64-sto Leszno MTB Team. Marek wygrał ze spora przewagą nad Andrzejem Kaiserem (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Zwycięzca imprezy przystąpił do zawodów z marszu, bo dzień wcześniej ścigał się we Włoszech. Pędziłem na start w Rydzynie i udało się. Cieszy mnie kolejne zwycięstwo w serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Trasa była bardzo trudna po opadach deszczu – powiedział Marek Konwa. Drugi na mecie Andrzej Kaiser przyznał, że Marek był tak szybki, że nie było szans by dotrzymać mu kroku.

Podczas imprezy w Rydzynie nie zabrakło wielu atrakcji. Jedną z nich była prezentacja żużlowego motocykla na którym startuje kapitan reprezentacji Polski Jarosław Hampel.

Pierwsza impreza cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB już za nami. Kolejna odbędzie się już 15 maja w Zielonej Górze. Zapraszamy!!!

COMMENTS

DISQUS: 0