Plan na weekend 15/2016

HomeKALENDARZEuro Bike Kaczmarek Team

Plan na weekend 15/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Dotychczasowe wyścigowe weekendy to były w gruncie rzeczy takie pomruki nadchodzącego sezonu. Za to ten właśnie zbliżający to już nie będą przelewki. W całym kraju może, nie od morza aż to Tatr, ale w większości regionów zapowiada się ściganie na najwyższym poziomie, co będzie też jednocześnie sprawdzianem popularności poszczególnych cykli czy lokalizacji.

Na początek cross country, coś co jest najbliższe naszemu sercu. Powoli podnosi się z kolan, czego dowodem jest rekordowa frekwencja na niedawnych wyścigach Kujawia XC oraz Pucharze Mazowsza MTB XC. W ten weekend dogasający, bo w tym roku tylko z jedną eliminacją Puchar Tarnowa w Lasku Lipie oraz firmowany przez ekipę z Opoczna – Świeradów Zdrój XCO. Szczegóły imprezy tu.

Natomiast jeśli chodzi o długi dystans to aż sześć maratonów czeka na Was w ten weekend.

Sobota

  • Bike Maraton – Miękinia – organizatorzy spodziewają się nawet 2 tysięcy uczestników, a na starcie na pewno wielu czołowych zawodników, którzy w końcu będą mogli sprawdzić nogę. Informacje o trasie, dystansach i atrakcjach tu.
  • Maratony Kresowe – Wasilków – jeśli chcesz się ujechać, ale nie lubisz zgiełku i tłumów to jest to oferta właśnie dla Ciebie. Na Kresowych zawsze masz pewność, że ugoszczą Cię jak nigdzie indziej :) Szczegóły maratonu tu.
  • Skandia Maraton Lang Team – Warszawa Wilanów – trasa słynie z tego, że jest płaska i szybka. Warto nabić duże ciśnienie, a kto ma to zabrać przełaj lub gravela. Dopiero kolejne edycje będą się nadawać stricte pod rower górski. Wszystkie informacje dotyczące edycji w warszawskim Wilanowie tu.

Niedziela

  • Kaczmarek Electric MTB – Rydzyna – trasy w Wielkopolsce firmuje swoim nazwiskiem Marek Konwa, a przy organizacji palce maczają ludzie związani z ekipą Marka – „Real 64sto”. Jeszcze tylko dziś tj. w środę niższa opłata startowa.
  • Mazovia MTB – Józefów – lokalizacja jednego z moich pierwszych maratonów. Niepozorny Mazowiecki Park Krajobrazowy potrafi dać w kość, a Cezary Zamana w tym roku postanowił wyciągnąć absolutne maksimum z lokalizacji w których organizuje swoje maratonu. Mieliśmy tego już dowód w Legionowie. No i chwała za utrzymywanie dystansu Giga, tym razem 82 km. Więcej informacji o edycji w Józefowie tu.
  • MTB Cross Maraton – w moim mniemaniu największa perełka weekendu. Trasa w Daleszycach. Pamiętam jak kilka lat temu trasa w Daleszycach przeszła lekką modyfikację i nagle okazało się, że te kilka km więcej oznaczało dla kogoś takiego jak ja dodatkową godzinę na trasie! Choć organizacyjnie można mieć pewnie trochę zastrzeżeń, to trasy w Górach Świętokrzyskich wszystko wynagradzają. O dystansach, atrakcjach na trasie i tym gdzie będzie boleć wszystko napisane jest tu.

AKTUALIZACJA


W niedzielę odbędą się przeniesione z zeszłego weekendu zawody w cross country – MTB XCO Walim. Szczegóły tu.

PROsi

Warto też zerknąć co w rozpoczynający się weekend będzie działo się z punktu widzenia kolarza posiadającego licencję. W kraju z tej perspektywy ważny w ten weekend jest tylko Bike Maraton w Miękini, którego wyniki będą brane przy ustalaniu składu reprezentacji na ME w maratonie MTB na Łotwie.

Kolarze górscy rozkochani w cross country w dużej ilości na pewno zameldują się we Włoszech, gdzie rozegrana zostanie kolejna edycji Internazional d’Italia Series. Tak zwane Trofeo Delcar, w ramach którego w tym roku także XCO Junior Series – oczywiście z udziałem podopiecznych Rafała Hebisza. Prawdopodobnie też mocna obsada będzie na drugiej w tym roku edycji Swiss MTB Cup. Żadnego z tych wyścigów raczej nie zobaczymy na żywo w telewizji czy internecie.

To za to, co zdecydowanie warto będzie obejrzeć, to Amstel Gold Race, gdzie Sky zapowiedział już, że liderem ich ekipy na ten wyścig jest Michał Kwiatkowski. Do obejrzenia w Eurosporcie.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0