Przeczytaj nowy „More Bike”, magazyn zakręconych na punkcie rowerów [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Przeczytaj nowy „More Bike”, magazyn zakręconych na punkcie rowerów [PR]


INFORMACJA PRASOWA


Błędy rowerzystów okiem mechanika, rodzaje treningu wspomagające odchudzanie czy ciekawostki z zawodowego peletonu to tylko niektóre tematy poruszane na łamach nowego wydana „More Bike”, magazynu dla zakręconych na punkcie rowerów. Wśród autorów znalazły się osoby, które na rowerach zjadły zęby, a także m.in. ceniony dziennikarz i komentator Eurosportu Tomasz Jaroński.

„Niezależnie od tego, jak bardzo zaawansowanymi cyklistami jesteście […], mówimy z pełną mocą – rower to potęga. I umiejętności maksymalnego czerpania z tej potęgi Wam i sobie życzymy!” – pisze Anna Bara, redaktor naczelny magazynu „More Bike”. Już w najbliższym czasie będzie on dostępny m.in. w wybranych sklepach rowerowych, hotelach czy klubach fitness. Można go także ściągnąć bądź przeczytać online na www.rowerymerida.pl. Nowy numer magazynu przynosi wiele artykułów o zróżnicowanej dwukołowej tematyce. Sporo praktycznych porad przekazują czytelnikom specjaliści od szeroko pojętej fizjologii. „W nowym sezonie pamiętajmy o tym, że trening może przynieść zdecydowanie lepsze efekty, jeśli będzie nas napędzać dobre paliwo” – pisze Anna Pilch, doradca dietetyczny z centrum diagnostyki sportowej Diagnostix. Lektura jej artykułu pozwala dowiedzieć się, jakich zasad należy przestrzegać, aby dieta pomagała nam na rowerze. Kwestie diety i treningu porusza także w „More Bike” dr Anna Stolecka-Warzecha z Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych AWF w Katowicach. Opisuje ona fakty i mity dotyczące treningu aerobowego oraz interwałowego, popularnych metod redukcji poziomu tkanki tłuszczowej. Wszyscy, którzy chcieliby w swoim treningu opierać się na precyzyjnych badaniach, mogą dowiedzieć się z magazynu o zaletach badań wydolnościowych oraz wykorzystaniu ich w praktyce. Wiele cennych informacji na ten temat zapewnia na łamach „More Bike” Michał Brauliński, trener kolarstwa, kierownik centrum diagnostyki sportowej Diagnostix. Osoby zainteresowane poprawianiem swoich osiągów na rowerze coraz częściej korzystają z bike fittingu, który przestał już być domeną zawodowych kolarzy. „Wagę drobnych różnic w ustawieniach roweru i pozycji na nim może docenić każdy miłośnik dwóch kółek” – pisze w magazynie specjalista bike fittingu Jacek Kotarski, według którego warto przekonać się o tym na własnej skórze.


more_bike_okladka


 

Praktyczne spojrzenie na rower proponuje w „More Bike” także Marek Biniek, mechanik rowerowy z wieloletnim doświadczeniem. Przedstawia on pięć największych zbrodni na sprzęcie, które podlegają niechybnej karze. Poszukujący przydatnych wskazówek dowiedzą się również z nowego wydania magazynu, jak wybrać odpowiednią metodę przewozu roweru samochodem, a wszyscy rodzice mogą się zapoznać z rowerowym niezbędnikiem dotyczącym ich pociech. Osoby, które dopiero rozpoczynają kibicować kolarzom, znajdą w „More Bike” sporo cennych informacji ułatwiających śledzenie wyścigu. Odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane podczas relacji z zawodowych tras udziela Adam Sikora, autor blogu2breakaway.eu. O tym, że kolarstwo szosowe podbija serca polskich rowerzystów, można się przekonać na wiele sposobów. „Cóż jest w nim tak urzekającego? Prędkość właśnie!” – dowodzi Borys Aleksy, redaktor naczelny magazynu „Szosa”. To właśnie pierwotna potrzeba prędkości jest jego zdaniem główną przyczyną szosowej rewolucji w Polsce. Na łamach wydawanego przez Merida Polska magazynu nie zabrakło także wieści ze świata jednej z czołowych marek rowerów na świecie. Nowe miejskie rowery Merida, aerodynamika jako klucz do sukcesów grupy Lampre-Merida czy Cykloklasa Merida będąca wizytówką Rydułtów to tematy uzupełniane przedrukami testów rowerów Merida.

Poszukujący w „More Bike” wytchnienia znajdą je m.in. dzięki relacji z rowerowych wypraw do Hiszpanii czy wybranym dwukołowym myślom słynnych pisarzy. Nowe wydanie magazynu Merida Polska zamyka felieton Tomasza Jarońskiego, cenionego dziennikarza i komentatora Eurosportu. Jego diagnoza stanu polskiego kolarstwa nie pozostawi obojętnym nikogo, kto już teraz wypatruje następców Majki, Kwiatkowskiego czy Niemca. Zróżnicowane treści, wysoki poziom merytoryczny i dobra oprawa graficzna to idee, które przyświecały twórcom nowego wydania „More Bike”. O tym, jak zostały one zrealizowane, można się już przekonać nawww.rowerymerida.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0