Mazovia MTB 2016 #1 – Bezkonkurencyjne Legionowo! [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Mazovia MTB 2016 #1 – Bezkonkurencyjne Legionowo! [PR]


INFORMACJA PRASOWA


Minioną niedzielę można chyba uznać za pierwszy dzień wiosny! Piękna pogoda przyciągnęła na start maratonu pod Arenę Legionowo, aż 1200 zawodników! Nie zabrakło również najmłodszych dzieci, które razem z Rybką MiniMini bawiły się wspólnie na specjalnie przygotowanej i zabezpieczonej trasie. Dla tych 130 przedszkolaków organizator przygotował również dodatkowe atrakcje – konkursy z nagrodami oraz namiot z mini kinem.

Organizacja maratonu stała na wysokim poziomie. Nie było mowy o kolejkach do biura zawodów czy opóźnieniach ze startem. Zawodnicy rywalizowali na czterech dystansach – Hobby – 7 km, Fit – 24 km, Mega – 49km i Giga – 73km. Trasa natomiast, pomimo że już doskonale znana z poprzednich edycji Mazovii ponownie zaskoczyła zawodników. Okazuje się, że z tego terenu można wycisnąć nowe single, ciekawe odcinki i więcej górek. Widać, że organizatorzy doskonale znają chotomowskie lasy i wiedzą co zrobić, żeby zawody podobały się uczestnikom. W końcu to tu w Legionowie odbyło się najwięcej maratonów w całej historii cyklu.Królewski dystans Giga wygrał Łukasz Góralewski z grupy TRW Cloudware Team. Drugą pozycję wywalczył Andrzej Poczopko (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Trzeci na metę dojechał Kacper Cacko z APS POLSKA COZMOBIKE.

Płeć piękną na najdłuższym dystansie reprezentowały zaledwie trzy Panie. W kolejności na mecie zameldowały się – Barbara Borowiecka (WSKG Like Bike Kenda Team), Małgorzata Lutecka (iFON.pl), Patrycja Niszczota (Team PKO Bank Polski).Podium na dystansie Mega zgarnął Paweł Baranek (MONTERIA FACTORY TEAM), tuż za nim z zaledwie sekundową stratą dojechał Bartek Borowicz (APS POLSKA COZMOBIKE). Trzecie miejsce wywalczył Damian Perkowski z drużyny PT Mazury Team.

Panie na dystansie Mega także pięknie walczyły. Zwyciężyła Iza Macutkiewicz zawodniczka grupy APS POLSKA COZMOBIKE. Druga w kolejności linię mety przekroczyła Zosia Sołtys (CST – VELMAR – MERIDA TEAM). Miejsce trzecia przypadło Joannie Gumieniak (Bike Atelier Team).Inauguracja cyklu w Legionowie, to początek długiego letniego sezonu MTB. Przed nami jeszcze 14 edycji Mazovia MTB Marathon, które będą rozgrywane w najciekawszych zakątkach całej Polski.

Do zobaczenia na trasie!

COMMENTS

DISQUS: 0