Maratony Kresowe wystartują w Puszczy Białowieskiej [PR]

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Maratony Kresowe wystartują w Puszczy Białowieskiej [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Pierwszy etap ósmego sezonu Międzynarodowych Maratonów Kresowych MTB wystartuje już w niedzielę 3 kwietnia w Narewce. Trasa praktycznie w całości będzie prowadziła po Puszczy Białowieskiej. Będzie można poczuć klimaty i różne oblicza najsłynniejszej puszczy w Polsce, w której przetrwały ostatnie na kontynencie fragmenty lasów naturalnych.

Narewka to także spotkania z miejscową kuchnią regionalną i lokalną kulturą. Tradycyjnie jako posiłek regeneracyjny serwowana jest babka ziemniaczana. Ze sceny amfiteatru będzie można usłyszeć muzykę białoruską, ukraińską i polską.

Sposób i zakres ochrony Puszczy Białowieskiej budzi ostatnio ogromne emocje nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Może to ostatnia sposobność, aby w tempie wyścigowym pojeździć po jej drogach i ścieżkach? Dlatego warto skorzystać z okazji, aby z Maratonami Kresowymi przekonać się jaka naprawdę jest teraz Puszcza Białowieska. We wczesnowiosennej scenerii łatwo można wypatrzeć zarówno majestatyczne dęby, jak i zniszczone przez korniki świerki. I oczywiście żubry, których żyje na wolności w puszczy ponad pięćset.Trasa jest dość łatwa i odpowiednia na początek sezonu. Nie ma na niej większych przewyższeń, ale mimo tego w Puszczy Białowieskiej zawsze jest ciekawy wyścig. W tym roku doszedł piękny odcinek nad brzegami rzeki Narewki. W drugiej części przechodzi w kręty singiel wzdłuż nadrzecznej skarpy.

Dla zawodników mniej wytrenowanych wyścig w Narewce będzie łagodnym wejściem w sezon. Dla tych znakomicie przygotowanych szybki początek z dużą ilością punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. W Maratonach Kresowych  można zdobywać punkty także do Superklasyfikacji MTB

Maratony Kresowe zaplanowały na sezon 2016 piętnaście wyścigów. Połowa z nich odbędzie się w Województwie Podlaskim. Bardzo ciekawie zapowiada się kolarski weekend 30-31 lipca w Chełmie na Lubelszczyźnie. Najpierw organizatorzy zapraszają na Mistrzostwa Polski Amatorów w Jeździe na Czas MTB. Areną zmagań będzie Kumowa Dolina. W przeszłości gościła Puchar Polski i Akademicki Puchar Polski. Na zawodników czeka wymagająca, techniczna trasa. Dzień później w Janowie w Gminie Chełm wystartuje maraton MTB, który pokona trasę zbliżoną do ubiegłorocznej z pucharu Polski.

Tradycyjnie już Maratony Kresowe pojadą na Białoruś w okolice Grodna i Wileńszczyznę na Litwie. W wyścigach startuje wielu zawodników z tych krajów, dzięki temu poziom sportowy wyścigów jest bardzo wysoki. W poprzednim sezonie w klasyfikacji generalnej zwyciężali mistrzowie Litwy Sarunas Pacevicius i Silvija Latozaite. Sezon Maratony Kresowe zakończą 1 października na granicy z Rosją w Gołdapi.

Dla najlepszych zawodników Maratonów Kresowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez producenta rowerów Author, firmę Garmin, Dobre Sklepy Rowerowe oraz sklepy rowerowe Peleton.

Więcej informacji na stronie: www.maratonykresowe.pl


maratony kresowe 2016 Plakat Narewka


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0