Zapowiedz i kalendarz Dare 2b MTB Maraton 2016 [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Zapowiedz i kalendarz Dare 2b MTB Maraton 2016 [PR]

W roku 2015 firma 2PM Group zorganizowała „Dare 2b MTB Maraton Skrzyszów 2015”. Pracy nad trasą podjęli się zawodnicy czynnie startujący w maratonach MTB od 2006 roku. Dodatkowym atutem organizatora była bardzo dobra znajomość terenów Pogórza Ciężkowickiego.

W efekcie powstał wyścig, który w oczach startujących zawodników zyskał bardzo dobrą opinię. Trasa zyskała miano trudnej i wymagającej z odpowiednim stosunkiem asfaltowych odcinków do całości trasy, choć przejezdnej w każdych warunkach. Dość powiedzieć, że na najdłuższym dystansie do przekręcenia było ponad 90 km i 2300 m w pionie. Pozytywną opinię wystawili min. zwycięzcy zawodnicy: Krzysztof Gajda i Sławomir Skóra z Jedlicze Team.

W sezonie 2016 2PM Group postanawia iść za ciosem i przygotowując trzy imprezy – oprócz Skrzyszowa k/Tarnowa, mowa jest o Zakliczynie na Pogórzu Rożnowskim oraz Piwnicznej w Beskidzie Sądeckim.

Kalendarz:

  • Skrzyszów – 19 czerwca 2016
  • Piwniczna – 17 lipca 2016
  • Zakliczyn – 21 sierpnia 2016

Trasy i przewyższenia nie są jeszcze znane, ale prace nad nimi trwają. Dodatkowo maraton w Skrzyszowie współorganizowany będzie wraz z Stowarzyszeniem Sokół Tarnów i tym samym stanie się jedną z edycji „Pucharu Tarnowa MTB” imprezy jaka rozgrywana jest nieprzerwanie od 1995 roku.

Na tarnowskich trasach ścigali się znani Polscy kolarze górscy Anna Szafraniec, Piotr Wysmyk, Marcin Karczyński, Krystian Pyrgies, siostry Marlena i Magdalena Pyrgies. Od samego początku w Pucharze uczestniczy popularny tarnowski kolarz MTB Mirosław Bieniasz. Mając na uwadze poprzednie dystanse z „Dare¬2b MTB Maraton Skrzyszów 2015” można mieć nadzieję, że i tym razem nikt nie wjedzie na metę zawiedziony a rower nie posłuży do noszenia na plecach lecz do jazdy w jedyny słuszny w MTB sposób.

Strona internetowa cyklu – http://2pmg.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0