Kolarska aklimatyzacja na Filipinach [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Kolarska aklimatyzacja na Filipinach [PR]

Reprezentacja Polski obecna na Akademickich Mistrzostwach Świata w kolarstwie dziś 14 marca rozpoczęła pierwsze treningi.

Po śniadaniu udało się zapoznać z trasą kryterium ulicznego, które ostatecznie będzie rozegrane na terenie Canyon Woods Resort Tagaytay, gdyż organizatorzy mistrzostw musieli dokonać korekty lokalizacji. Było to podyktowane niespodziewanym uszkodzeniem nawierzchni i koniecznym remontem drogi. Taka zmiana spowodowała, że zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z trudniejszą trasą niż początkowo zakładano. Runda liczyć będzie ok. 1800 m a przewyższenie na jednym okrążeniu wyniesie aż 70 m. To w połączeniu z upałami spowoduje, że zawodnicy walczyć będą nie tylko z trasą i rywalami, ale i wysoką temperatura.Trasa kryterium jest dość specyficzna, ponieważ praktycznie nie zawiera płaskich odcinków, z którymi kojarzy się rywalizacja w tego typu wyścigach. Krótkie sztywne podjazdy i szybkie techniczne zjazdy będą okazją dla zawodników próbujących solowych ucieczek. Cała runda przebiega po terenie zamkniętego ośrodka, w którym przebywają uczestnicy mistrzostw. Dzięki temu nasi zawodnicy mają nieograniczoną możliwość treningu na trasie – mówi Przemysław Gierczak, opiekun grupy szosowej.

Na jutro, czyli wtorek 15 marca organizatorzy zaplanowali oficjalny trening na trasie wyścigu ze startu wspólnego. Z uwagi na specyfikę ruchu ulicznego na Filipinach, cały przejazd odbędzie się w eskorcie policji, pogotowania i oczywiście trenerów. Upały są znośne a nastroje bojowe, więc patrzymy optymistycznie na zbliżające się starty – mówią zgodnie zawodnicy.

Więcej informacji o imprezie znajdą Państwo na https://www.facebook.com/WUC.Cycling2016/

COMMENTS

DISQUS: 0