Wyniki – 5-6 marca 2016

HomeSportWyniki

Wyniki – 5-6 marca 2016

W zasadzie to ten wpis z wynikami odnosi się do trochę dłuższego okresu czasu, bo dwie etapówki, które kończyły się w niedzielę zaczęły się już w piątek. W ogóle to był bardzo dobry weekend dla polskiego kolarstwa.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/maratony.MTB.XC/photos/a.126653227401854.22357.124749907592186/1064417686958732/?type=3/” width=””/]


Szosowe (Strade Bianche) oraz torowe sukcesy (MŚ na torze) opisuje dość skrupulatnie Marek Tyniectu i tu. Nas oczywiście interesuje kolarstwo górskie, a tu dużo radości, bo Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wygrała pierwsze zawody sezonu – Copa Internacional de MTB (UCI SHC) w brazylijskiej miejscowości Araxa.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/mwloszczowska/photos/a.147832318591283.24827.140115669362948/1082136121827560/?type=3&theater/” width=””/]


W Portugali „czerwony pociąg” wspomagany przez Bogdana Czarnotę także dał do wiwatu na etapówce Algarve Bike Challenge (UCI S2) – w elicie triumfowali Adrian Brzózka i Anton Sintsov, a w mastersach Jacek Brzózka i wspomniany Bogdan Czarnota.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/AlgarveBikeChallenge/photos/pb.338483562925271.-2207520000.1457387042./951887424918212/?type=3&theater/” width=””/]


W Hiszpanii z kolei w miejscowości Chelva odbył się wyścig zaliczany do Pucharu Hiszpanii (UCI C1) – na drugim stopniu podium stanęła Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna), a szóste miejsce zajęła Monika Żur (BH SR Suntour KMC).


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/gopaulinhio/photos/a.351184408259768.90693.290142841030592/1126635867381281/?type=3/” width=””/]


Na Cyprze odbył się ostatni etap Cyprus Sunshine Cup czyli wyścig XCO w miejscowości Voroklini.


ŚWIAT

Copa Internacional de MTB – Araxa, Brazylia (UCI SHC)

  1. Henrique Avancini – Cannondale Factory Racing
  2. David Rosa – Portugalia
  3. Sherman Trezza de Paiva – Caloi Elite Team

  1. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  2. Daniela Campuzano – Meksyk
  3. Raiza Goulao – Brazylia

Cyprus Sunshine Cup – Voroklini, Cypr (UCI C1)

  1. Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC
  2. Jordan Sarrou – BH SR Suntour KMC
  3. Ondej Cink – Multivan Merida

  1. Sabine Spitz – Sabine Spitz Racing
  2. Gunn Rita Dahle Flesjaa – Multivan Merida
  3. Yana Bolomoina – CST Superior Brentjens MTB Team

Algarve Bike Challenge – Portugalia (UCI S2)

  1. Adrian Brzózka / Anton Sintsov – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Matthias Leisling / Christoph Soukup – Team Texpa Simplon
  3. Juan Pedro Trujillo / Victor Grande – Berria Factory Team
  • Mariusz Kozak / Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 6
  • Wojciech Halejak / Tomasz Drożdż – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 8
  • Patryk Piasecki / Micael Isidoro – JBG-2 Professional MTB Team – DNF

Open de Espana BTT XCO – Chelva, Hiszpania

  1. Katrin Leumann – UC Rieen
  2. Paula Gorycka – Airbike Prolog Jabłonna
  3. Chiara Teocchi – Bianchi Countervail
  • Monika Żur – BH SR Suntour KMC – miejsce 6

POLSKA

Śladami Hubala – Ceteń

  1. Maciej Michalski – Retro Rowery Duda Team
  2. Marcin Jabłoński – MyBike.pl
  3. Rafał Rymarz – BodyiCoach Cycling Team

  1. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team
  2. Izabela Cieniuszek – Bike-Taxi.pl & BikeTires.pl
  3. Nikola Bujak – Absolute Bike Team

Cyclo Cross Wielkopolska – Skoki

Elita


  1. Artur Sobkowiak
  2. Miłosz Czechowicz
  3. Szymon Konicki

Kobiety open


  1. Magdalena Hałajczak
  2. Klaudia Janik
  3. Dominika Dukarska

Masters


  1. Radosław Lonka
  2. Piotr Nowacki
  3. Andrzej Jackowski

COMMENTS

DISQUS: 0