Cyprus Sunshine Cup 2016 – Afxentia #4 [komentarze]

HomeSportKomentarze

Cyprus Sunshine Cup 2016 – Afxentia #4 [komentarze]


Marco Aurelio Fontana – Cannondale Factory Racing

Na czwartym etapie czułem dobrze, ale nie skupiałem się na zwycięstwie mając obok siebie tak mocnych rywali. Tak jak mówiłem wcześniej dla mnie i mojej drużynie był to przede wszystkim sprawdzian przygotowań. Mniej więcej w połowie wyścigu zorientowałem się, że zwycięstwo jest w zasięgu, skupiłem się na tym, zrobiłem co w mojej mocy i dowiozłem je do mety. Pełnia szczęścia. Z jednej strony takie zwycięstwo niesamowicie podnosi na duchu, dodaje pewności siebie, z drugiej strony trzeba twardo stąpać po ziemi i nie dać się za bardzo ponieść entuzjazmowi wynikającemu z jednego zwycięstwa.


cyprus sunshine cup 2016 afxentia 4 marco aurelio fontana cannondale factory racing


Gunn Rita Dahle Flesjaa – Multivan Merida

Jestem bardzo szczęśliwa ze zwycięstwa w wyścigu cross country. Czułam się mocna od początku do kóca. Ogromne podziękowania dla ekipy Cyprus Sunshine Cup za organizację i wszystkie dni ścigania. Na pewno stanę na starcie za rok. Keep riding!


Fabian Giger – Kross Racing Team

Przez ostatnie siedem lat, rok w rok, rozpoczynałem swój sezon na Cyprze. Ten rok był dodatkowo bardziej emocjonujący z uwagi na debiut w barwach Kross Racing Team. I w zasadzie nie mogłem sobie lepiej wymarzyć takiego rozpoczęcia roku olimpijskiego…

Czwarty i jednocześnie ostatni etap Afxentia był wyścigiem cross country, a dla mnie liczyła się tylko obrona żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej. Niedzielny wyścig ukończyłem na dobrym czwartym miejscu, które było wystarczające by wygrać całą generalkę. Wielki sukces na początek sezonu i ogromna motywacja na cały sezon.

To był bardzo fajnie spędzony czas na Cyprze. Razem z ekipą Kross Racing Team bawiliśmy się przez cały czas i nie mogę doczekać się kolejnych wyjazdów.


Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team

Jestem niesamowicie szczęśliwy z piątego miejsca na Cyprus Sunshine Cup! Plan był prosty, być z przodu stawki na każdym etapie i nie stracić tego. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. W każdym razie za mną ściganie z najlepszymi, które dało mi dużo frajdy. Nie mogę doczekać się kolejnych wyścigów.Mathieu van der Poel – BKCP Corendon

Trzecie miejsce w cross country na Cyprze. Na początku brałem udział w kraksie, spadłem na 45 miejsce i sporo kosztowało mnie dogonienie czołówki. Ostatecznie czwarty w generalce.


Jordan Sarrou – BH SR Suntour KMC

Ostatni etap był bardzo ważny – łatwo można stracić wszystko, ale można też zyskać kilka cennych minut w generalce. Wystartowałem dobrze i szło nieźle aż do mniej więcej połowy wyścigu, kiedy złapałem gumę. Straciłem kontakt z grupą, która goniła czołówkę. Po wizycie w boksie technicznym wykonałem dużą pracę, żeby dołączyć do goniącej grupy. Na to starczyło siły, jednak na ostatnim kółku nie miałem już szans dogonić czołówki.

To były fajne cztery dni ścigania. Moim celem było znaleźć się w dziesiątce generalki. Ostatecznie zająłem 8 miejsce, poprawiając miejsce z dnia na dzień. Jestem zadowolony ze zdobytych punktów UCI.

Teraz czas na odpoczynek, a w niedzielę Voroklini.Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC

Sporą niespodzianką było dla mnie, że po trzech dniach ścigania miałem cały czas moc w nogach. Od samego startu czułem, że mogę walczyć o najwyższe lokaty. Marco zbudował przewagę na stromym podjeździe, a zaraz potem także zjeździe. Naciskał mocno na pedały, a na zjazdach był wyraźnie szybszy. W tym roku mamy w rowerach nowe opony i potrzebuję trochę czasu, żeby nabrać pewności na zjazdach. Zwłaszcza po tym, jak jesienią złamałem obojczyk. W efekcie jeździłem dużo mniej na rowerze górskim i aktualnie nie jestem tak szybki jak tego bym oczekiwał. Linię mety przekraczam z 5 sekundową stratą. Jestem zadowolony.

Cały wyścig oceniam bardzo dobrze, a drugie miejsce w generalce jest dla mnie niespodzianką. To dopiero początek sezonu, więc mam jeszcze czas na poprawę różnych elementów. Zakładałem miejsce między 5 a 10. Ta etapówka dała mi możliwość oceny oraz pracy nad wieloma elementami jak krótkie sprinty, długie szutrowe podjazdy, techniczne podjazdy, odcinki płaskie, sztywne podjazdy, szybkie, techniczne zjazdy… Naprawdę świetne pole do ćwiczeń i rozwoju! Kolejny wyścig XCO na Cyprze to dobra okazja, żeby pracować nad formą przed pierwszym Pucharem Świata. Warunki tu są świetne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w moich rodzinnych stronach cały czas leży śnieg.

Najbliższe starty to pierwsza runda Pucharu Francji, Bad Sackingen, Motichiari we Włoszech, a potem Australia!


CST Brentjens Superior MTB Team

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/101526109939266/photos/a.586781758080363.1073741826.101526109939266/982498681842000/?type=3&theater/” width=””/]


Yana Belomoina:

W sobotę zaliczyłam poważny upadek, za to w niedzielę udało mi się pojechać dobry wyścig. Początek sezonu jest dla mnie zawsze trochę trudny. Patrzę w przyszłość – duże wyzwanie i okazja do zdobycia nowego doświadczenia – ABSA Cape Epic!

Jiri Novak:

Na Cyprze było wielu świetnych zawodników. Generalnie dobrze się czułem, a na ostatnim wyścigu mogłem pomóc Grantowi!

Rudi van Houts:

Na chwilę obecną jestem zadowolony z prezentowanej formy. Mam nadzieję, że Hans Becking szybko wyzdrowieje, co pozwoli nam stworzyć świetny, mocny duet – przygoda w RPA czyli ABSA Cape Epic czeka!

Jeśli chodzi o CSC to skończyłem na 7 miejscu w generalce i jestem z tego bardzo zadowolony. Po powrocie z Afryki czeka mnie praca nad szybkością i dynamiką.

Grant Ferguson:

Niesamowitym uczuciem jest mieć koszulkę lidera, chociaż na jeden dzień! W niedzielę to nie był mój dzień, ale generalnie forma jest dobra.

Sebastian Fini Carstensen:

Każdego dnia szło mi coraz lepiej, więc ostateczny rozrachunek na plus.

Margot Moschetti:

Jestem zadowolona ze swojej dyspozycji. Miałam dobre rozpoczęcie sezonu, który w tym roku jest wyjątkowo długi. Dobrzy było się pościgać na Cyprze, ale dla mnie priorytetem w tym roku jest Puchar Świata.


Githa Michels – Versluys PRO MTB Team

Ostatni etap (XCO) CSC jechałam z jednym, jasno określonym celem – utrzymać trzecie miejsce w generalce. Na starcie nie byłam pewien jak nogi będą współpracować oraz w jakiej formie są rywale. Czułam się dobrze, była moc. Udało mi się kontrolować wyścig i bez większych obaw udało mi się obronić miejsce w generalce. Jestem zadowolona z formy jaką teraz prezentuję. Mam nadzieję, że utrzyma się przez cały sezon. Zostaję na Cyprze na jeszcze jeden wyścig XCO, zaliczany do CSC. Spróbuję powalczyć o podium. Potem będzie czas na zgrupowanie kadry narodowej i dalsza praca nad formą. Na zakończenie zgrupowania wystartuję w etapówce Volcat.


Urban Ferencak – Unior Tools Team

Wyścig przebiegł zgodnie z planem, Tanja kontrolowała go przez cały czas. Spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Tanja Zakelj ostatecznie kończy rywalizację na miejscu 6 w generalce. Ostatni etap czyli typowe cross country przypadł jej najbardziej do gustu.


Paula Gorycka – Airbike Prolog Jabłonna

Za mną Cyprus Sunshine Cup, czyli mój debiut w etapówce, która w kalendarzu UCI ma najwyższą kategorię SHC. To oznacza nic innego, ale najwyższy możliwy poziom sportowy. Szczerze mówiąc, to poranki na etapówce mtb są cięższe niż na etapówkach szosowych… Samopoczucie w czwartym dniu pozostawiało wiele do życzenia. Mój organizm dopiero wchodzi na wyższe obroty i nie poradził sobie ze skumulowanym zmęczeniem. Mimo to, cieszę się ze startu w tym wyścigu – cztery dni urozmaiconego ścigania, w doborowym towarzystwie i w porządnym tempie na pewno zaprocentują.

COMMENTS

DISQUS: 0