Przetestuj rower swoich marzeń! [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Przetestuj rower swoich marzeń! [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Rusza Mobilne Centrum Testowe Meridy

Ponad 30 rowerów z najwyższej półki będzie można przetestować w tym roku w całej Polsce. Będą one dostępne w Mobilnym Centrum Testowym Meridy, które rozpocznie swoją trasę już 12 marca w Warszawie. Ciężarówkę Meridy wypełnią m.in. maszyny zawodowych grup Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Teamu.Nadjeżdża Mobilne Centrum Testowe Meridy, czyli ciężarówka wypełniona najwyższej klasy rowerami. Ponad 30 modeli przez najbliższe miesiące będzie można przetestować w całej Polsce. Ciężarówka Meridy rozpocznie swoją trasę już 12 marca w Warszawie i w kolejne weekendy będzie się zatrzymywać w punktach wyznaczonych przez sklepy z sieci sprzedaży Merida Polska. Podczas całodniowych testów każdy zainteresowany może wypróbować na trasie głównie karbonowe górskie i szosowe rowery Merida, a także wiele innych. Wszystkie modele będą dostępne w różnych rozmiarach ram. Aby przetestować wyposażenie Mobilnego Centrum Testowego Merida, wystarczy zapisać się w sklepie biorącym udział w akcji. Listę współtworzących ją sklepów, a także dostępne do testowania rowery wraz z rozmiarami ram, można znaleźć na www.rowerymerida.pl/testy.


Giro d' Italia 2015 - 98a Edizione - 5a tappa La Spezia - Abetone 152 km - 13/05/2015 - Jan Polanc (Lampre - Merida) - foto Luca Bettini/BettiniPhoto©2015


Poczuj się jak zawodowiec

– Zachęcamy wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w naszych testach. Przygotowaliśmy przegląd naszej kolekcji i wypełniliśmy ciężarówkę tak, by każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie – mówi Mateusz Musioł z biura prasowego Merida Polska. – W jak najlepszym doborze testowego roweru pomoże to, że każdy model będzie dostępny w kilku rozmiarach – dodaje. W zestawie ponad 30 rowerów znajdą się maszyny, na których zawodnicy grup Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Teamu startują w najważniejszych wyścigach świata. Jedną z nich jest Scultura, ulubiony rower Przemysława Niemca. Odkąd zadebiutowała ona na Giro d’Italia 2015, wzbudza ogromne zainteresowanie światowych mediów i zbiera świetne recenzje w opiniotwórczych rowerowych i kolarskich czasopismach. – Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego roweru, nowa Scultura to bez wątpienia najlepsza szosówka, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy. Jest to wyczuwalne od pierwszego przekręcenia korbami, nie tylko dla zawodowców – podkreśla Daniel Schwenk, starszy dyrektor ds. badań i rozwoju w Meridzie. Uczestnicy testów będą się mogli o tym przekonać już wkrótce, podobnie jak o aerodynamicznych zaletach modelu Reacto.

Wielbiciele jazdy na szosie podczas akcji Meridy mogą wypróbować także coś alternatywnego, czyli model Speeder 5000 – szosówkę z prostą kierownicą. Wartą uwagi ciekawostkę w testowym zestawie stanowi Crossway Urban 7000, miejska perełka Meridy. Arcyszybki i lekki karbonowy model wykorzystuje napęd Shimano XT 1×11 i jest stworzony do ucieczki z korków. Jednocześnie zwraca na siebie uwagę dzięki retro designowi, który podkreśla sygnowanie ramy emblematem z dawnym logo Meridy. Wśród testowych rowerów będą dostępne także Crossway 900 oraz Crossway XT-Edition, czyli coraz popularniejsze wszechstronne rowery turystyczne Merida.


Dahle


Sprawdź rower legendy

Również miłośnicy MTB znajdą w ciężarówce Meridy modele dla siebie. Nie zabraknie wśród nich jednego z najbardziej utytułowanych 29” hardtaili świata. – Czuję, że mam najlepszy rower na świecie – mówi o Meridzie Big.Nine Gunn-Rita Dahle Flesjaa. To właśnie na niej najbardziej utytułowana zawodniczka w historii MTB zdobyła wiele swoich laurów, w tym ubiegłoroczne mistrzostwo świata w maratonie MTB. W Polsce będzie można przetestować ultralekką wersję Big.Nine Team, a więc tę samą, na której startuje legendarna Norweżka. Mobilne Centrum Testowe Meridy będzie również wyposażone w rower Big.Seven z kołami 27,5”. Ten zwinny hardtail został stworzony we współpracy z mistrzem świata Jose Antonio Hermidą. – Podczas projektowania Big.Seven dużą uwagę poświęciliśmy uzyskaniu na rowerze odpowiedniej pozycji przez zawodników niskiego i średniego wzrostu. 27,5” to idealny kompromis dla tych, którzy mają problem ze znalezieniem właściwej pozycji na rowerze 29” – mówi Juergen Falke, dyrektor biura badawczo-rozwojowego Meridy.

Testowy zestaw górskich rowerów Merida uzupełnia One-Twenty dostępny z kołami 27,5”, a także 29”. Wyposażony w 130-mm przedni widelec i tylne zawieszenie Float Link z „pływającym” amortyzatorem o skoku „120 mm+” zapewnia świetną zabawę i bezpieczeństwo wymagane od nowoczesnego roweru ścieżkowego. Przyjemność z jazdy tym i wieloma innymi modelami będzie można odczuć już 12 marca w Warszawie. Pierwszy przystanek na trasie Mobilnego Centrum Testowego Meridy zostanie wyznaczony we współpracy ze sklepem Bike Atelier (ul. Herbsta 1, metro Stokłosy). Informacje o zapisach na te i kolejne testy znajdują się na www.rowerymerida.pl/testy.


merida przetestuj rower swoich marzeń 2016 plakat

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0