Kross MTB Race w ramach AMP w Jeleniej Górze [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Kross MTB Race w ramach AMP w Jeleniej Górze [PR]

Skład reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym [PR]
Wyniki – 26-29 maja 2016
Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim ponownie w Jeleniej Górze [PR]
Maciej Jeziorski (Romet MTB Team / AZS AWF Warszawa) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Jelenia Góra
Czołowi zawodnicy XCO na starcie Akademickich Mistrzostw Polski

Informacja prasowa organizatora – redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jej treść


Kolejny raz organizatorzy Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim stwarzają możliwość dodatkowej rywalizacji w jeleniogórskim Parku Paulinum. W sobotę 28 maja 2016 wszyscy fani cross-country będą mogli zmierzyć się z tą niezwykle ciekawą i trudną trasą.

Wzorem minionych lat rywalizacja o prymat w kolarstwie akademickim odbędzie się w Jeleniej Górze. Trasa wyznaczona kilka lat temu przez samą Maję Włoszczowską, jest jedną z najtrudniejszych w naszym kraju. Można śmiało powiedzieć, że gościła wiele gwiazd MTB światowego formatu. Na potrzeby studenckiej rywalizacji runda wyścigowa będzie ułatwiona i przebiegnie niemalże identycznie jak w 2015 roku.

Wykorzystując rangę i zaplecze organizacyjne mistrzostw, po raz kolejny w ramach imprezy odbędzie sie wyścig dodatkowy czyli „Kross MTB Race”. Jest nam niezmiernie miło, że marka Kross zdecydowała się wspierać nasze mistrzostwa – mówi Grzegorz Miedziński, główny organizator imprezy. Z rok na rok staramy się rozwijać imprezę i podejmować nowe wyzwania, tym bardziej cieszy fakt podjęcia współpracy z firmą będącą liderem rynku – podsumowuje Miedziński.

W wyścigu dodatkowym mogą wystartować wszyscy chętni, bez względu na przynależność klubową. Z racji wpisania zawodów do kalendarza DZKol mogą w nich rywalizować także licencjonowani kolarze. Nie mogą zaś brać udziału w „Kross MTB Race” studenci startujący tego samego dnia w Mistrzostwach. Przewidziany jest podział na kategorie wiekowe: junior, u-23, elita, masters. Rejestracji można dokonać poprzez formularz. Regulamin wyścigu dostępny jest na stronie. Zawody odbędą się w sobotę 28 maja 2016 bezpośrednio po zakończeniu wyścigi indywidualnego na czas mężczyzn czyli ok. godz. 13. Kto ma wątpliwości czy pojawić się w Jeleniej Górze, powinien obejrzeć relację z 2015 roku:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MRsaYTuO7Hs[/youtube]


Firma Kross to lider branży rowerowej w Polsce. Z ponad 20% udziałem w rynku, cieszy się największą rozpoznawalnością wśród polskich konsumentów według badania Instytutu IPC z marca 2015 roku. Sport, pasja i technologie – to wartości, które inspirują wszystkie działania przedsiębiorstwa. Firma sponsoruje własną drużynę kolarstwa górskiego Kross Racing Team, której liderką jest Maja Włoszczowska. Zawodników MTB, pracowników i konstruktorów marki łączy jedno: rowerowa pasja. Dzięki niej i nowoczesnym technologiom, firmie udaje się tworzyć innowacyjne modele, które zachwycają rowerzystów na całym świecie. W tym roku najważniejszą imprezą dla nas są oczywiście Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio, na których Maja Włoszczowska będzie ścigać się na rowerze Kross Level B+. Trzymamy też kciuki, aby nasi pozostali zawodnicy w najbliższych miesiącach wywalczyli miejsce w reprezentacjach i mogli ścigać się w Brazylii. Wokół igrzysk planujemy również mnóstwo akcji i działań, skierowanych do rowerowej społeczności. Mamy nadzieję, że to będzie prawdziwe święto dla polskiego MTB.

COMMENTS

DISQUS: 0