Nino Schurter (Scott Odlo): nie tylko wytrzymałość

Nino Schurter (Scott Odlo): nie tylko wytrzymałość

Wyniki – 28-29 kwietnia 2018
Nino Schurter (Scott Odlo) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia
GloRIOus – “złote” rowery Nino Schurtera i Jenny Rissveds
ABSA Cape Epic 2019 – Etap 2 [wyniki]
Raport z Cape Epic 2017 #2 – Etap 1

Dlaczego dobra koordynacja jest tak ważna w przypadku kolarzy górskich?

Kolarstwo górskie jest bardzo wymagającą dyscypliną sportu. Pozornie może wydawać, że chodzi tu tylko o wytrzymałość, ale tak naprawdę nie można zapominać także właśnie o sile i koordynacji. Jako kolarz górski nieustannie potrzebujesz mocy i koordynacji, w tym samym czasie. Niezależnie czy jedziesz w dół, przyspieszasz czy po prostu pokonujesz trudniejsze fragmenty trasy. Dlatego właśnie w swoim treningu staram się rozwijać w tych samych ćwiczeniach jednocześnie te dwie rzeczy – koordynację i siłę.Na czym w takim razie polega Twój trening?

Mój trener Nicolas Siegenthaler stworzył specjalnie dla mnie 30 minutowy zestaw dziewięciu różnych ćwiczeń, które wymagają ode mnie dużych umiejętności koordynacji i równowagi. Celem ćwiczeń jest wysoka intensywność, symulacja warunków jak najbardziej zbliżonych do tych podczas wyścigu. Oczywiście wszystkie te ćwiczenia są niesamowicie wymagające z fizycznego punktu widzenia.Scharakteryzuj w takim razie te ćwiczenia.

Każde z nich odpowiada któremuś z elementów wyścigu cross country. Nawet to regeneracyjne jest zbliżone do sytuacji na wyścigu – zjazdu, kiedy teoretycznie masz chwilę wytchnienia. Po dwóch ciężkich ćwiczeniach mam jedno regeneracyjne, ale to nie jest odpoczynek – tak samo jak na długim zjeździe, staram się pracować nad równowagą, uruchamiać te same partie mięśni. Staram się także podczas tych ćwiczeń zamykać oczy, żeby rozwijać pozostałe zmysły mojego ciała, bardzo przydatne w takich sytuacjach.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xW-nWnl5hYk[/youtube]


COMMENTS

WORDPRESS: 3
DISQUS: 0