Wojciech Halejak (JBG2) – Costa Blanca Bike Race 2016

HomeSportKomentarze

Wojciech Halejak (JBG2) – Costa Blanca Bike Race 2016

Morze, słońce i krótkie spodenki to brzmi jak wakacje, ale tak naprawdę była poważna harówka. Cały JBG2 Team ścigał się w Costa Blanca Bike Race. 4 etapy przygód były świetnym rozpoczęciem nowego sezonu na rowerze.

Costa Blanca to dobre rejony, żeby pojeździć na góralu, zwłaszcza zimą. Jeśli ktoś lubi techniczne ścieżki to na pewno doskonale się tam odnajdzie. W górach są naprawdę ciekawe odcinki, a okolice Benidormu i Calpe niesłusznie są kojarzone głównie z przygotowaniem do sezonu szosowców. Wybrzeże jest bardzo turystyczne, ale warto zagłębić się w góry, zobaczyć małe miasteczka i poszukać najlepszych odcinków do MTB.

Trasę wyścigu Costa Blanca Bike Race układał Sergio Mantecon, czołowy zawodnik PŚ. To jego tereny i było czuć, że chciał z nich wyciągnąć wszystko co najlepsze. I to mu się udało. Organizatorzy mieli trochę problemów z oznaczaniem trasy. Pierwszego dnia było z tym naprawdę kiepsko, ale trzeba przyznać, że nie mieli łatwego zadania – ścieżek jest naprawdę mnóstwo.


Cała impreza mogła trochę przypominać wyścig przygodowy, ale poziom sportowy był bardzo wysoki. Wyścig miał kategorię UCI i było sporo punktów do zdobycia. Trwają kwalifikacje olimpijskie, więc wielu zawodników poluje teraz na punkty i chętnie przyjeżdża się ścigać. Moi koledzy z ekipy Adrian Brzózka i Anton Sintsov pojechali świetny wyścig. Pokazali, że mimo defektów (o które było bardzo łatwo) stać ich na nawiązywanie walki ze światową czołówką w maratonie.

Na Costa Blankę jechaliśmy dobrze przygotować się do sezonu. Fajnie o tej porze roku się pościgać, bo wiadomo na jakim poziomie jesteśmy, co jest do nadrobienia i jak dobrać sprzęt. Takie rzeczy wyjdą tylko na wyścigu. Jechałem w duecie z Patrykiem Piaseckim i super nam się współpracowało. Wielkie dzięki dla Patryka i wszystkich chłopaków!

COMMENTS

DISQUS: 0