Jeden procent na kolarstwo

HomeRóżności

Jeden procent na kolarstwo

Nie, to nie projekt kolejnej ustawy opodatkowującej kogoś by dać komuś ;) Jeden procent to wielu lat możliwość jaką dostaliśmy my, podatnicy, by wspierać bliskie naszemu sercu inicjatywy albo potrzebujących. O „1%” ubiegać mogą się organizacje, które uzyskały status Organizacji Pożytku Publicznego. Wśród nich jest sporo klubów kolarskich oraz fundacji powiązanych ze sportem. Formalne informacje na temat OPP i 1% można przeczytać na dedykowanej stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej. Jest także dużo bardziej przyjazna z punktu widzenia podatnika strona jedenprocent.pl, gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne do przekazania podatku informacje łącznie z bazą / wyszukiwarką potencjalnych beneficjentów.

Dlaczego o tym piszemy?

Po pierwsze, skoro już jest taka możliwość, to może już nie w tym, ale na kolejną rundę rozliczeń za rok postarasz się o status OPP dla swojego klubu? Na pewno chociażby rodzicie dzieci, których trenujesz, a może także ich znajomi i znajomi znajomych przekażą te kilkaset, a może kilka tysięcy złotych. Czemu nie schylić się po pieniądze, które dosłownie leżą na ulicy?

Po drugie, bo jest wiele osób, które nie uzupełnia rubryki odnośnie 1% albo zdaje się na darmowe programy do wypełniania rocznej deklaracji, które wpisują domyślne OPP. Jest też pewna grupa ludzi, chociażby emeryci, którzy rocznego PIT nie muszą wypełniać. Wystarczy przekonać babcię czy dziadka i te parę złotych dojdzie. W końcu grosz do grosza…

Kolarskie kluby oraz fundacje związane z kolarstwem mające status OPP:
  • Klub Kolarstwa Wałbrzych – KRS 0000302756
  • Mitutoyo AZS Wratislavia za pośrednictwem Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym – KRS: 0000270261 – Cel szczegółowy: KOLARSTWO 369
  • Lubelskie Towarzystwo Kolarskie – KRS 0000410817

Jeśli masz klub, jesteś w klubie albo wiesz o podmiocie związanym z kolarstwem i mającym status OPP to prześlij nam na adres jeden-procent@mtb-xc.pl nazwę oraz numer KRS, które należy wpisać w rocznym rozliczeniu PIT.

COMMENTS

DISQUS: 0