Wyniki 16-17 stycznia 2016

HomeSportWyniki

Wyniki 16-17 stycznia 2016

Sezon 2015/16 w kolarstwie przełajowym w Polsce został zakończony wyścigami w Tarnowie. W światowym przełaju przedostatnia prosta czyli Puchary Świata sprawdzające formę przed ostateczną rozgrywką w Zolder. Do tego zimowe ściganie MTB „Śladami Hubala” w Januszewicach koło Opoczna.


ŚWIAT

Puchar Świata – Lignieres-en-Berry, Francja

  1. Mathieu van der Poel
  2. Wout van Aert
  3. Lars van der Haar
  4. Tom Meeusen

  1. Sanne Cant
  2. Ellen van Loy
  3. Eva Lechner

Kastelcross – Zonnebeke, Belgia

  1. Mathieu van der Poel
  2. Rob Peters
  3. Diether Sweeck

  1. Jolien Verschueren
  2. Loes Sels
  3. Maud Kaptheijns

Grand Prix Mobel Alvisse – Laudelange, Luxemburg

  1. Joeri Adams
  2. Thomas Joseph
  3. Angelo de Clercq
  • Mariusz Gil – miejsce 8

  1. Inge van der Heijden
  2. Asa Maria Erlanfsson
  3. Veerle Goossens

POLSKA

Wyścig przełajowy – Tarnów

Elita


  1. Bartosz Pilis – KS Mayday Team
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin
  3. Karol Michalski – Niezrzeszony

Junior


  1. Stanisław Nowak – LKS Iskra Głogoczów
  2. Kacper Wójcik – LKS Orlęta Gorzów Wlkp.
  3. Dawid Jona – GK Gliwice Bike Atelier

Kobiety Open


  1. Olga Wasiuk – MG LKS Paula Trans Koziegłowy
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy (juniorka)

Masters I


  1. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz
  2. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team
  3. Marcin Karpiński – MLKS Baszta Bytów

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów
  3. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike

Amator


  1. Jakub Rusin – DKK Gryf Dębica
  2. Karol Kucięba – Corratec
  3. Adam Kawula – ZKS Stal Rzeszów

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych

  • Młodzik – Jakub Musialik – MG LKS Błękitni Koziegłowy
  • Młodziczka – Ewa Miłek – KCP Elzat Bieniasz Bike
  • Juniorka młodsza – Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  • Junior młodszy – Radosław Rocławski – MLKS Baszta Bytów
  • Juniorka – Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  • Junior – Stanisław Nowak – LKS Iskra Głogoczów
  • Orliczka – Zofia Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów
  • Orlik – Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin

Finał Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym – Tarnów

Amator


  1. Tomasz Niedźwiecki – Niezrzeszony
  2. Jakub Rusin – DKK Gryf Dębica
  3. Adam Kawula – ZKS Stal Rzeszów

Masters I


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Tomasz Sikora – LKS Iskra Głogoczów
  3. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów
  3. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike

Masters III


  1. Krzysztof Gierczak – PSK Olimpionik Przemyśl
  2. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna

Triumfatorzy Pucharu Polski w poszczególnych kategoriach

  • Młodzik – Jakub Musialik – MG LKS Błękitni Koziegłowy
  • Młodziczka – Ewa Miłek – KCP Elzat Bieniasz Bike
  • Juniorka młodsza – Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  • Junior młodszy – Wiktor Richter – UKS Koźminianka Koźminek
  • Junior – Dawid Jona – GK Gliwice Bike Atelier
  • Kobiety open – Olga Wasiuk – MG LKS Paula Trans Koziegłowy
  • Mężczyźni open – Marceli Bogusławski – Niezrzeszony
  • Masters M30 – Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  • Masters M40 – Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  • Masters M50 – Sławomir Frejowski – PSK Olimpionik Przemyśl

„Śladami Hubala” #1 – Januszewice

  1. Adrian Karpiuk – Niezrzeszony
  2. Kamil Marczak – Bike-Taxi.pl BikeTires.pl
  3. Marek Górecki – Warach Rowery

  1. Izabela Cieniuszek – Bike-Taxi.pl BikeTires.pl
  2. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team

COMMENTS

DISQUS: 0