CX Katowice 2016 – już 3 stycznia! [PR]

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

CX Katowice 2016 – już 3 stycznia! [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Już w najbliższą niedzielę, 3 stycznia 2016 roku w Katowickiej Dolinie 3 Stawów odbędzie się III Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice organizowany przez Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji. Impreza z roku na rok organizowana jest z coraz większym rozmachem, co spotyka się ze wzrostem zarówno liczby zawodników, jak i kibiców. W tym roku III edycja CX Katowice organizowana jest w ramach Pucharu Polski, dzięki czemu na starcie pojawi się czołówka polskiego kolarstwa oraz kilku gości z zagranicy!

Biuro zawodów, tak jak i w minionych edycjach, zlokalizowane zostanie w hotelu Silesian i będzie czynne w dniu zawodów od godziny 800. Miasteczko zawodów ulokowane będzie na Dolinie Trzech Stawów, dojazd od ulicy Lotnisko przy kąpielisku.


CX Katowice 2015 02


 

W tej edycji pomimo rangi Pucharu Polski przygotowano tzw. wyścig OPEN, czyli wyścig dla każdego kto chciałby się sprawdzić na trasie III CX Katowice, a nie posiada licencji PZKol. W zawodach OPEN dozwolony jest start na dowolnym rowerze, także MTB, a wśród kategorii wyróżniono 3 kategorie wiekowe męskie oraz 2 damskie.

Dodatkowo w wyścigu OPEN pierwsze 3 Kobiety i pierwszych 3 Mężczyzn na mecie zostanie uhonorowanych specjalnymi nagrodami.


CX Katowice 2015 03


 

Tak jak i w latach ubiegłych teren Doliny 3 Stawów zostanie wykorzystany w 100%, a trasa obfitować będzie w długie sekcje piaszczyste i trudne odcinki techniczne.

Specjalnie dla tych, którzy w dniu zawodów nie będą mogli pojawić się w Katowicach przygotowano kanał internetowy z transmisją live z wyścigu wraz z komentarzem.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nV6ddj8h0h4[/youtube]


 

Co więcej w dniu imprezy nie zabraknie gości specjalnych oraz znakomitości ze świata kolarstwa m.in. Mistrzynie Świata i Europy.

Organizator przewidział także atrakcje dla kibiców, którzy pojawią się w miasteczku zawodów w dniu imprezy. Między innymi odbędą się pokazy i nauka pierwszej pomocy, a dla najlepiej kibicujących przygotowano niespodzianki.


CX Katowice 2015 01


 

Wśród patronów medialnych imprezy znaleźli się magazyn BIKE, TVP Katowice, portal mtb-xc.pl, portal rowery.org, BIKEWORLD, Krakowski Magazyn Sportowy oraz magazyn SZOSA. Partnerzy, którzy wsparli organizację imprezy to jak zawsze Sport Concept z Mikołowa, PACK – center producent taśm i folii do pakowania, firma GARMIN, SPREE – czapka z głową oraz POLTENT – producent reklamy pneumatycznej. Wśród partnerów znaleźli się także SQUASH FIT – klub squashowy Katowice-Ligota, NUTREND, BRUNOX, Hotel Podium z Wisły, Centum Diagnostyki Sportowej Diagnostix oraz Katowicki KAFEJ i oczywiście Hotel Silesian.

Ponadto organizator przygotował atrakcyjne nagrody, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów zaraz po dekoracji.


CX Katowice 2015 04


 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sportpelenpasji.pl, gdzie dostępny jest regulamin imprezy oraz na wydarzeniu na FacebookuZachęcamy wszystkich do uczestnictwa oraz kibicowania zawodnikom na trasie!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0