MTB Opoczno i WKK razem – kalendarz 2016 [PR]

MTB Opoczno i WKK razem – kalendarz 2016 [PR]

Wziąć sprawy w swoje ręce, ale umiejętnie. Oto najczęstsze błędy przy serwisowaniu roweru zimą
Scultura 6000 – „Najlepszy lekki rower 2016” wg „Cycling Weekly” [PR]
Aleksandra Podgóska po Cyprus Sunshine Cup

Koniec roku, który dla zawodników często jest okresem roztrenowania po sezonie – dla organizatorów oznacza niekończące się rozmowy, dogrywanie terminów i dokładne planowanie kalendarza na nadchodzące miesiące. MTB Opoczno dość długo trzymało wszystkich w niepewności, ale to dlatego, że przygotowywaliśmy dla Was kilka niespodzianek.

Nowością w nadchodzącym sezonie będzie ścisła współpraca z Warszawskim Klubem Kolarskim – organizatorem Pucharu Mazowsza MTB XC. Efektem tego połączenia będzie cykl wyścigów XCO, podczas którego prowadzona będzie wspólna klasyfikacja generalna. Wszystkie imprezy w roku 2016 będą wpisane do kalendarza OZKol, także udział w nich będą mogli brać zarówno amatorzy, do których jak zwykle kierujemy wszystkie nasze zawody, ale również zawodnicy z licencją PZKol.

Zaczynamy 20 marca na  Górce Januszewskiej koło Opoczna. Kolejne wyścigi odbędą się:

  • 3 kwietnia – Warszawa – WAT Mistrzostwa Warszawy XC i Akademickie Mistrzostwa Warszawy XC
  • 1 maja – MediCup Zgierz – Malinka
  • 29 maja – Warszawa – Kazoora – Mistrzostwa Mazowsza MTB XC
  • 12 czerwca – Góra Kamieńsk
  • 30 lipca – Gielniów „Jedziemy dla Marka”
  • 4 września – Kobyłka – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
  • 18 września – Warszawa – Wesoła Finał Pucharu Mazowsza

Prawdziwie górska edycja wyścigu XC odbędzie się, podobnie jak w roku 2015 w Świeradowie Zdroju. Na Dolny Śląsk zapraszamy 17 kwietnia – ten wyścig również będzie wpisany do kalendarza lokalnego OZKol.

Postanowiliśmy również włączyć się do współpracy przy Super Klasyfikacji MTB 2016, czyli inicjatywie zaproponowanej przez portal MTB-XC.PL, tak więc wyniki naszych wyścigów będą uwzględniane w tej ogólnopolskiej klasyfikacji.

Nie zapominamy również o miłośnikach tradycyjnych maratonów. Poza cyklem zimowym, który zaczynamy już 17 stycznia w Januszewicach dla naszych zawodników szykujemy  trzy maratony w sezonie letnim:

  • 15 maja – Odrzywół
  • 31 lipca – Gielniów „Jedziemy dla Marka”
  • 28 sierpnia – Opoczno

Wyniki maratonów również będą uwzględniane w Super Klasyfikacji MTB 2016.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych imprezach w nadchodzącym sezonie. Zrobimy wszystko, żeby sprostać Waszym oczekiwaniom, gwarantujemy profesjonalną oprawę, świetną zabawę i wysoki poziom sportowy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0