Wyniki – 12-13 grudnia 2015

Wyniki – 12-13 grudnia 2015

Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric) – PP XCO, Białystok
[PR] Podwójny Puchar Polski na Podlasiu
Plan na weekend 12/2018

Miniony weekend w zależności od regionu świata przyniósł albo iście zimowe albo iście “belgijskie” pełne błota ściganie.

Z naszego punktu widzenia najważniejszych wyścigiem zagranicznym była kolejna eliminacja Toi Toi Cup w Czechach (kat. C2), gdzie wygrał Radomir Simunek. Ważniejsze jest jednak to, że z raptem 5 sekundową stratą za nim, na trzecim miejscu, zameldował się Marek Konwa (64sto Leszno).


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/marekkonwa/posts/934188079993723/” width=””/]


Mariusz Gil (Project Cross) można by już rzec tradycyjnie ścigał się w Szwajcarii w cyklu EKZ CrossTour. Tym razem zajął 24 miejsce tracąc do zwycięzcy Marcela Wildhabera niespełna 5 minut. Wśród kobiet najszybsza była Pavla Havlikova, a za nią linię mety przekroczyły Eva Lechner oraz Sina Frei.

Sobotni wyścig Zilvermeercross w belgijskim Mol pokazał, że w walce o tęczową koszulkę pod koniec stycznia liczy się więcej zawodników niż tylko Mathieu van der Poel oraz Sven Nys. Tym razem młody Holender musiał ustąpić miejsca Belgowi. Wout van Aert przekroczył metę o 20 sekund wcześniej od van der Poel’a. Trzeci był Laurens Sweeck. Wśród kobiet najszybsza była Jolien Verschueren.

Najważniejszym sportowo wyścigiem na starym kontynencie był niedzielny hansgrohe Superprestige w Belgijskim Spa Francorchamps, gdzie ponownie wygrał Holender Wout van Aert. Kolejne miejsca zajęli Sven Nys oraz Kevin Pauwels. Mathieu van der Poel zaliczył spektakularny upadek, który skutecznie wyeliminował go z walki o czołowe lokaty:


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/mathieu.vanderpoel/posts/1687643978119906/” width=””/]


W Spa podium kobiet to Helen Wyman, Nikki Harris oraz Sanne van Paassen

Z europejskich wyścigów warto odnotować jeszcze brytyjskie National Trophy Series rozegrane w Bradford, które wygrał Ian Field, a wśród kobiet triumfowała Evie Richards. To było “pure cyclocross”:


bradford_2015_men-103

W USA w wyścigach przełajowych triumfowali:

  • Resolution Cross Cup #1 – James Driscoll / Courtnay McFadden
  • Resolution Cross Cup #2 – James Driscoll / Amanda Nauman
  • North Carolina Grand Prix #1 – Daniel Summerhill / Crystal Anthony
  • North Carolina Grand Prix #2 – Daniel Summerhill / Crystal Anthony

POLSKA

Memoriał Emila Sawickiego – Ełk

Elita+U23+Junior


  1. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin (U23)
  2. Piotr Konwa – 4F Scott Racing Team  (U23)
  3. Bartosz Pilis – Mayday Team
  4. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  5. Paweł Kostrubski – LKK Warmia Biskupiec (Junior)

Junior


  1. Paweł Kostrubski – LKK Warmia Biskupiec
  2. Tomasz Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów
  3. Dawid Jona – GK Gliwice Bike Atelier

Kobiety open


  1. Olga Wasiuk – Błękitni Paula Trans
  2. Magdalan Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric

Juniorki


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  2. Karolina Perekitko – GKS Cartusia Kartuzy
  3. Zofia Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów

Masters I


  1. Marek Odyniec – Corrado Team
  2. Tomasz Pietrzycki – UKK Prostki

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Michał Bojarczak – Bliska Team
  3. Jacek Rogowski – KSR Kościerzyna

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Grzegorz Repiński – KSR Kościerzyna
  3. Ryszard Lenkiewicz – TK Masters Giżycko

Podsumowanie i galeria od Mirka Bieniasza – link


Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Białystok

Elita+U23+Junior


  1. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin (U23)
  2. Karol Michalski – Niestowarzyszony
  3. Bartosz Pilis – Mayday Team Mexller
  4. Piotr Konwa – 4F Scott Racing (U23)
  5. Tomasz Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów (Junior)

U23


  1. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin (U23)
  2. Piotr Konwa – 4F Scott Racing (U23)
  3. Beniamin Chojnicki – Fundacja Rozwoju Kolarstwa Krzysztofa Kuźniaka

Junior


  1. Tomasz Rzeszutek -MLKS Baszta Bytów
  2. Paweł Kostrubski – LKK Warmia Biskupiec
  3. Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno

Kobiety Open


  1. Olga Wasiuk – MGLKS Błękitni Paula Trans
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  4. Rita Malinkiewicz – Goodman Sokół Zator (U23)
  5. Dorota Warczyk – LKS Start Tomaszów Mazowiecki

U23


  1. Rita Malinkiewicz – Goodman Sokół Zator
  2. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator
  3. Zofia Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów

Juniorka


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  2. Katarzyna Urban – KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  3. Karolina Perekitko – GKS Cartusia Kartuzy

Masters I


  1. Maksymilian Biniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Marcin Kobiałka – Ośka Warszawa
  3. Roger Głowacki – Legion Serwis

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Grzegorz Tomasiak – Mayday Team
  3. Jacek Rogowski – KSR Kościerzyna

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Grzegorz Repiński – KSR Kościerzyna
  3. Ryszard Lenkiewicz – TK Masters

Podsumowanie i galeria zdjęć od Mirka Bieniasza – link


Galeria od RobiShoot – link


fot. superprestigecyclocross.be

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0