Albert Karolonek (Warszawski Klub Kolarski) o swoim sezonie przełajowym

Albert Karolonek (Warszawski Klub Kolarski) o swoim sezonie przełajowym

Piotr Kryński najlepszym juniorem w białostockiej edycji Pucharu Polski
Wyniki – 28-30 grudnia 2018 / 1 stycznia 2019
Wyniki – 4-5 listopada 2017
Plan na weekend 42/2016
Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – Mistrzostwa Polski CX, Sławno

Pomysł na starty w przełajach zrodził się bardzo spontanicznie. Po złamaniu łokcia podczas MP MTB w Sławnie i trzymiesięcznej przerwie od roweru miałem wielką ochotę na jak najszybszy powrót do ścigania. Cyclocross pozostawał więc jedynym rozwiązaniem.

Swoje pucharowe starty rozpocząłem dość późno, w połowie listopada, od wyścigu Godzina w Piekle w Puławach. Byłem pozytywnie zaskoczony swoim tempem, niestety dwa razy leżałem w bardzo głupi sposób. Nie ominął mnie także pech związany ze sprzętem, złapałem kapcia w tylnym kole i zamiast walczyć o podium w mojej kategorii musiałem zadowolić się 7 miejscem. Przed kolejnymi wyścigami trener wielokrotnie powtarzał mi, że muszę “wyłączyć tryb nieśmiertelność” i zacząć jeździć spokojniej, bez podejmowania zbędnego ryzyka w każdym zakręcie. Chyba weszło mi to mocno do głowy, bo kolejne zawody kończyłem bez większych przygód :) Zarówno w Koziegłowach, jak i w Sławnie zająłem 8 miejsce, nieco poniżej oczekiwań. Zebrałem jednak sporo cennych doświadczeń, które na pewno zaprocentują w najbliższej przyszłości. Pomiędzy startami w Pucharach Polski wygrałem Mistrzostwa Mazowsza w Kobyłce.


Albert Karolonek (Warszawski Klub Kolarski) 2015 2


W najbliższy weekend planuję wystartować na PP w Białymstoku. Zwieńczeniem sezonu CX będą oczywiście Mistrzostwa Polski w Lublinie. Celuję w miejsce w czołowej piątce.

fot. Adam Starzyński / Mirosław Bieniasz

COMMENTS

DISQUS: 0