Marek Konwa (64sto Leszno) – Bryksy Cross – Gościęcin

Marek Konwa (64sto Leszno) – Bryksy Cross – Gościęcin

REKLAMA
Karol Dziambor (Teobike Evanlite Team) – Cross Kędzierzyn TriBike, Kędzierzyn Koźle / Bryksy Cross, Gościęcin
Karol Michalski (Pronghorn Racing) – XXIV Bryksy Cross, Gościęcin
Wyniki – 23-24 listopada 2019
Komentarze postartowe 48(1) – Polacy na Bryksy Cross
Madalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric) – Bryksy Cross, Gościęcin

Każdego roku spotykamy się w Gościęcinie na wyścigu przełajowym. W tym roku znowu udało się uzyskać kategorię UCI C2 po roku przerwy kiedy to zabrakło go w kalendarzu UCI. W związku z tym zawodnicy chętniej przyjeżdżają, bo można złapać cenne punkty UCI oraz nagrody są dużo lepsze niż zwykle. Gdyby na każdym wyścigu tak było, to ściganie w Polsce miałoby sens. Przynajmniej koszty dojazdu i noclegu by się zwracały, a resztę pieniążków mogłaby iść do skarbonki ;) Ale niestety tak nie jest. możemy brać tylko przykład od naszych czeskich sąsiadów w organizacji wyścigów przełajowych oraz MTB!


Marek Konwa (64sto Leszno) - Bryksy Cross - Gościęcin 1


Pogoda jak zawsze na Opolszczyźnie była bardzo wietrzna. Tym bardziej, że wszystko jest na otwartym terenie. Na szczęście temperatura nie była minusowa. Licznie dopisali także kibice, którzy głośno dopingowali nie tylko polskich zawodników, co jest bardzo ważne. Było czuć chodź troszkę atmosferę z belgijskich przełajów :) Wystartowało ponad 40 zawodników, tym razem juniorzy mieli swój osobny wyścig. Czułem się dziś dobrze od samego startu, oderwaliśmy się we trzech wraz z Lubomirem Petrusem oraz Mariuszem Gilem. Gdy na kolejnych rundach Czech mocno naciskał pod górę każdy został sam. Widać obściganie na dobrych wyścigach za granicą.


Marek Konwa (64sto Leszno) - Bryksy Cross - Gościęcin 3


Trasa w Gościęcinie jest bardzo ciężka fizycznie, do tego wiatr utrudnia samotną jazdę, a śliska trawa lubi płatać niespodzianki. Na półmetku wyścigu dogonił mnie Mariusz i zostawił za plecami. Ja dziś podążałem swoim równym tempem do mety. Wygrał zdecydowanie Lubomir Petrus, z ponad minutową stratą dojechał Gil, a ja 30 sekund za nim. Teraz 2 dni odpoczynku i wracam do mocniejszych treningów. W najbliższy weekend Puchar Polski w Sławnie. Na pewno Przemek Gierczak przygotuje dobrą trasę i fajną atmosferę.

COMMENTS

DISQUS: 1