Florian Vogel (Focus XC Team) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

HomeSportKomentarze

Florian Vogel (Focus XC Team) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

Jaka jest twoja opinia o trasie na której za rok będziecie jechać na Igrzyskach Olimpijskich? Zwłaszcza porównując ją do dobrzej nam znanej trasy z Mistrzostw Świata.

Dla mnie wyścig w Rio okazał się jednym z szybszych w jakim miałem okazję rywalizować w ostatnich latach na tak ważnym wyścigu jak Igrzyska Olimpijskie czy Puchary Świata. Trasa ma trochę technicznych fragmentów, ale nie na tyle aby się jakoś poważnie tym przejmować. Nie mniej jednak rywalizacja na tej trasie będzie dużą frajdą. Myślę wiec, że w kolejnych latach rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich będzie coraz bardziej taktyczną i będzie wymagała umiejętności dobrego jej rozegrania!

Jeśli spojrzysz wstecz na sezon 2015, to którą z twoich osobistych wygranych i jaką trasę najlepiej zapamiętasz?

Sezon 2015 był niesamowicie owocny dla mnie, a Puchar Świata w Val di Sole był z całą pewnością jednym z lepszych wyścigów z kilku ostatnich lat!

Teraz większość kolarzy zamierzaj się udać na zasłużony odpoczynek. Kiedy ty wrócisz z powrotem na rower?

Nie trenowałem porządnie od Mistrzostw Świata, ale co nie co jeździłem na rowerze. Przez najbliższe dwa tygodnie mam rozwód z rowerem, a potem zaczynam przygotowanie do sezonu 2016 na początku listopada.

Czy już wiesz kiedy i gdzie rozpoczniesz sezon 2016?

Znowu zacznę sezon na Cyprze rywalizacją w etapówce SHC-Stage.

Photo: EGO-Promotion

COMMENTS

DISQUS: 0