Pierwszy w historii rower przełajowy marki Kreidler [PR]

Pierwszy w historii rower przełajowy marki Kreidler [PR]

REKLAMA
Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Wygrywamy w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski CX
Tomasz Pierwocha (Bike Store Bielsko) – Puchar Słowacji, Rakova
Kolejne przełajowe podium Marka Konwy
Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) – W cieniu Kawczych Gór / Puchar Krajny
Adam Żuber (Ośka Warszawa) – przełajówka Trek Boone

Jedną z ciekawszych nowości Kreidlera na rok 2016 jest model Cross Carbon. To pierwszy w historii tej marki rower przełajowy. W nowej kolekcji Cross Carbon debiutuje od razu w wersji Team Edition, przygotowanej przy współudziale inżynierów oraz kolarzy fabrycznego zespołu Kreidlera.

Niemiecki producent, który prowadzi działalność od 1888 r., dotychczas znany był głównie z produkcji rowerów miejskich, trekkingowych, górskich oraz rowerów elektrycznych, czyli jednośladów z asystą elektryczną. W kolekcji na 2016 r. pojawił się też jednak Kreidler Cross Carbon 28″ Team Edition, pierwszy w historii tej marki rower przełajowy (cyclocross).


Rower przełajowy Kreidler Cross Carbon 05 (mat. pras.)


W pracach nad geometrią karbonowej ramy roweru oraz doborem poszczególnych komponentów aktywny udział brali kolarze MTB Team Kreidler (Kreidler Werksteam) – Markus Bauer, Torsten Marx i Christopher Platt, którzy specjalizują się m.in. w górskich maratonach i wyścigach cross-country (XC).

Cross Carbon stanowi propozycję dla wymagających kolarzy, oczywiście również tych mających zamiar startować w wyścigach przełajowych. Można na nim z powodzeniem walczyć o wysokie lokaty, szczególnie że rama została stworzona z uwzględnieniem uwag i propozycji kolarzy ścigających się w zawodach najwyższego na świecie szczebla” – mówi menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska, Ireneusz Miśkowiec.Nowy model oparto na sprawdzonym osprzęcie Shimano Ultegra (napęd 2×11). Dopełnienie stanowią wysokiej jakości komponenty Syntace (m.in. kierownica, mostek i sztyca), stery Ritchey, siodełko Velo, koła Tune oraz opony Schwalbe.

Mamy nadzieję, że Cross Carbon spotka się z dobrym przyjęciem pasjonatów przełajowego kolarstwa. Chociaż to pierwsza przełajówka w historii marki Kreidler, to – dzięki wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń zebranych przy projektowaniu innych rowerów – Cross Carbon jest bardzo dobrze przemyślanym i w pełni dostosowanym do specyfiki cyclocrossu rowerem. Warto wspomnieć też o jego niskiej wadze – masa na poziomie 9 kg plasuje go w ścisłej czołówce topowych rowerów przełajowych” – dodaje Ireneusz Miśkowiec.

Rower dostępny będzie w trzech rozmiarach (54, 56,5 i 59 cm). Jego cena wynosi 14 620 zł.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EvLudH-L2UY[/youtube]


Oficjalny dystrybutor marki Kreidler w Polsce: http://kreidler.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0