Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Puchar Polski CX / CX klasy “B”- Rzeniszów / Masłońskie

Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Puchar Polski CX / CX klasy “B”- Rzeniszów / Masłońskie

Wyniki 24-25 października 2015
Wyniki – 12-13 grudnia 2015
Plan na weekend 7/2017
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2016 – wyniki #2
Wyniki – 19-20 listopada 2017

W miniony weekend wystartowałem w Pucharze Polski CX oraz w Ogólnopolskim Wyścigu klasy ‘’B’’. W sobotę odbył się pierwszy Puchar Polski CX w Rzeniszowie, był to również dla mnie mój pierwszy start w tym sezonie przełajowym oraz debiut w nowej kategorii U23. Trasa wyścigu była bardzo szybka oraz krótka przez co mieliśmy do pokonania 16 rund ;) Na starcie zostałem ustawiony w drugim rzędzie, lecz zaraz po starcie przebiłem się na drugą pozycję, po czym razem z Bartkiem Miklerem na pierwszej rundzie odjechaliśmy rywalom na jednym z podjazdów. Razem pokonywaliśmy rundy powiększając przewagę nad rywalami.


Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) - Puchar Polski CX - CX klasy B- Rzeniszów - Masłońskie 2


Gdy zostały cztery rundy do końca postanowiłem zaatakować i zrobiłem kilkumetrową przewagę nad Bartkiem. Z rundy na rundę powiększałem swoją przewagę, aż dojechałem tak do mety wygrywając w kategorii Elita oraz U23. Z wyścigu jestem bardzo zadowolony, ponieważ nie spodziewałem się sam, że mogę powalczyć o wygranie w kategorii Open.

W niedzielę odbył się Ogólnopolski wyścig Klasy ‘’B’’ w miejscowości Masłońskie.

Trasa wyścigu była dość płaska i najcięższym fragmentem na trasie było bieganie na każdej rundzie po około 300 metrów po piaszczystej plaży. Do pokonania mieliśmy 10 rund, na starcie zostałem ustawiony w pierwszym rzędzie.


Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) - Puchar Polski CX - CX klasy B- Rzeniszów - Masłońskie 1


Po samym starcie było około 400 m płaskiego odcinka po piaszczystej drodze, starałem się kontrolować wyścig trzymając się w czołówce wyścigu. Do fragmentu gdzie trzeba było biec wjechałem jako trzeci, po czym zacząłem biec swoje i przesunąłem się na pierwszą pozycję. Na drugą rundę wjechałem jako pierwszy i dojechał do mnie Bartosz Pilis, reszta miała kilkumetrową stratę. Razem z Bartkiem współpracowaliśmy powiększając przewagę nad rywalami, wjeżdżając na ostatnią rundę wyścigu wszystko się rozstrzygnęło, a dokładniej na 300 metrowym biegu po plaży. Udało mi się zrobić kilkumetrową przewagę i dowieść ją do mety wygrywając wyścig w kategorii Elita oraz U23.

Już w tą niedzielę wystartuje w pierwszej serii ‘’Godzina w Piekle’’ klasy ‘’A’’ gdzie zostanie rozegrana w miejscowości Lublin. Zapraszam również do śledzenia mojego fanpage, gdzie staram się publikować na bieżąco wszystkie informacje.

Zdjęcie: Mirosław Bieniasz

COMMENTS

DISQUS: 0