Najcięższy etap cyklu Garmin MTB Series w Rumii dla Kaisera i Łysek [PR]

Najcięższy etap cyklu Garmin MTB Series w Rumii dla Kaisera i Łysek [PR]

Jesienna edycja Garmin MTB Series 2019 – zapisy od 29 kwietnia
Dodane do kalendarza 6 / 03 / 2019
Bartosz Banach (TORUS Hotel Cztery Brzozy) – Podsumowanie sezonu MTB
Przedsmak wielkiego finału – za nami drugi etap Garmin MTB Series w Stężycy
Inauguracja Garmin MTB Series 2017 już w najbliższą niedzielę

Etap w Rumii jest najcięższym przystankiem cyklu Garmin MTB Series 2015. To właśnie w tej miejscowości zawodnicy mieli do pokonania dystans 25 km (MINI) i 50 km (MIDI), gdzie suma przewyższeń sięgała odpowiednio 672 m i 1344 m. Łącznie w imprezie wystartowało 424 kolarzy, a do mety dojechało 396 osób!

Na pierwszej pętli na dystansie MIDI, tempo nadawało trzech zawodników: Krzysztof Krzywy (Nexus Team), Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team) i Piotr Rzeszutek (Hotel Cztery Brzozy). Z ponad minutową startą do prowadzącej czołówki po pierwszym okrążeniu wjechał Michał Bogdziewicz (Nexus Team) i Przemysław Ebertowski (King Oscar Gniewino). Mocna jazda Krzywego i Kaisera sprawiła, że w okolicy 30 km odpadł Rzeszutek, a kilka kilometrów dalej minęła go goniąca dwójka. Na mecie mogliśmy śledzić niezwykły finisz, w którego zwycięsko wyszedł Andrzej Kaiser wyprzedzając Krzysztofa Krzywego zaledwie o 3 sekundy. Jako trzeci linię mety minął Ebertowski, który z kolei odjechał na ostatnich 15 km Bogdziewiczowi na ponad 3 minuty. Tak samo jak na etapie w Rumii, tak i w klasyfikacji generalnej prowadzi Kaiser, przed Krzywym (strata 1:28) i Ebertowskim (strata do lidera 3:13). Wśród mężczyzn na dystansie mini pierwsze miejsce zajął Wiktor Stankiewicz (Amberdog).

Wśród kobiet na dystansie MIDI ponownie bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Łysek z Procycling, która wyprzedziła Marzene Janczarską i Justynę Jędruszak. Na dystansie o połowę krótszym tego dnia najlepsza okazała się Elżbieta Wydrowska (Old School MTB Gdańsk Diverse Extreme Team).

A już za tydzień wielki finał cyklu Garmin MTB Series w Redzie, w którym to, będziemy mogli emocjonować się niezwykłym pojedynkiem o pierwsze 3 miejsca w klasyfikacji generalnej. Aktualnie trwają zapisy na te zawody, a start przewidziany jest na 11 października o godzinie 11:00. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.mtbseries.pl , a także w dniu imprezy w biurze zawodów. Zapraszamy też na facebookowy profil imprezy na www.facebook.com/mtbseries .

Garmin MTB Series to cykl imprez MTB w formule maratonu MTB na północy kraju. Inauguracja cyklu odbyła się w Gdańsku, drugi etap w Rumii, a finał cyklu w Redzie. Na każdych zawodach z cyklu Garmin MTB Series zawodnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: „MINI” (ok. 25 km), „MIDI” (ok. 50 km). Organizatorem Garmin MTB Series Gdańsk jest firma LaboSport Polska s.c.

COMMENTS

DISQUS: 0